Неділя, 17.02.2019, 11:46
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

10:18
Відбувся обласний семінар-практикум для керівників закладів позашкільної освіти та організаторів позашкільної освіти еколого-натуралістичног

  10-11 вересня 2018 року у Семенівському районі проведено семінар-практикум на тему: «Організація науково-дослідницької та практичної природоохоронної роботи з дітьми на заповідних територіях».
   Організатори заходу: Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, відділ освіти, молоді та спорту Семенівської райдержадміністрації, відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Семенівської селищної ради.
 Семінар відбувся на базі Криворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Семенівської районної державної адміністрації, дендропарку загальнодержавного значення «Криворудський», Семенівського навчально-виховного комплексу №2 Семенівської селищної ради.

Учасниками заходу були керівники закладів позашкільної освіти та працівники органів управління освітою.

Голова Семенівської селищної ради Милашевич Людмила Павлівна привітала учасників семінару-практикуму на гостинній семенівській землі та побажала всім присутнім творчих успіхів.


Презентувала роботу педагогічного колективу директор Семенівського навчально-виховного комплексу №2 Семенівської селищної ради Шудря Любов Михайлівна.


У Криворудській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів до учасників семінару-практикуму звернулися начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи, координації роботи закладів вищої освіти, науки та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Ухань Олена Анатоліївна, начальник відділу освіти Семенівської райдержадміністрації Лопата Людмила Віталіївна, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Бедніна Віталій Григорович.
Директор Криворудської школи Бабарика Павло Миколайович ознайомив присутніх із системою екологічної освіти і виховання школярів та презентував роботу ввіреного йому закладу освіти.
Про організацію науково-дослідницької та практичної природоохоронної роботи у творчому учнівському об’єднанні «Друзі природи» розповіла його керівник Бабарика Валентина Геннадіївна.


Вайло Наталія Петрівна, директор Семенівського Будинку дитячої та юнацької творчості поділилася з присутніми досвідом роботи з організації природоохоронної роботи з дітьми у районі.

Бедніна Віталій Григорович проаналізував досягнення області на всеукраїнському рівні та розповів про діяльність закладів позашкільної освіти в умовах адміністративної реформи. Заступник директора з науково-методичної роботи Сусахіна Людмила Володимирівна довела до відома присутніх рейтинг участі закладів освіти в обласних та всеукраїнських масових заходах.

Учасники творчого учнівського об’єднання «Друзі природи» презентували результати моніторингу культивованої флори дендропарку загальнодержавного значення «Криворудський».


Юні аматори екологічного театру «Червона стріла» Криворудської загальноосвітньої школи показали гостям фрагмент зі свого виступу.

Насамкінець пленарного засідання були вручені нагороди. Церемонію нагородження провели Олена Анатоліївна Ухань та Віталій Григорович Бедніна.

Колектив Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді отримав Диплом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук «Флагман позашкільної освіти України» як абсолютний переможець відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» у категорії «Заклади позашкільної освіти обласного підпорядкування серед профільних закладів позашкільної освіти».

Грамотами і дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджені педагогічні працівники та колективи закладів позашкільної освіти за результатами їх участі у всеукраїнських конкурсах.


Усі учасники семінару-практикуму відвідали дендрологічний парк загальнодержавного значення «Криворудський» та за традицією на згадку висадили іриси сорту Спурія.
Кожен учасник семінару-практикуму одержав підбірку методичної літератури, виданої обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.

Юні науковці з Полтавщини відвідали Білорусь

 


Учні екологічного гуртка «Лелеченьки» Калениківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Решетилівської районної ради Полтавської області стали переможцями Конкурсу-рейтингу творчих учнівських об’єднань еколого-біологічного напрямку, який проводив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Команда учнів у складі Пахар Аріни, Терещенко Кароліни, Білана Максима, Супрун Вікторії та керівника Тищенко Людмили Миколаївни стали учасникамиVІІ Міжрегіонального молодіжного екологічного зльоту «Береги Дружби – 2018», який проходив з 6 по 9 серпня 2018 року в Гомельському районі (Білорусь) на базі державного закладу освіти «Центр туризму і краєзнавства для дітей і молоді Гомельського району».


Під час проведення зльоту (всього було 14 команд, з них 6 з Росії, 6 з Білорусі і 2 з України) юні науковці мали можливість представити власні напрацювання зі збереження природи рідного краю, перевірити здобуті знання і вміння на практиці, поспілкуватися з однодумцями із Росії та Білорусі щодо реалізації проектів зі збереження біорізноманіття.

У рамках зльоту діти мали виконати 6 конкурсних завдань (візитівка – представлення команди, екологічний турнір, який складався з теоретичного та практичного турів, еко-брейн-шоу, круглого столу з обміну досвідом, екологічного квесту «Поліські Робінзони»). Діти відвідали майстер-клас з виготовлення виробів з холодного фарфору та стали учасниками екскурсійної поїздки до Гомельского палацово-паркового ансамблю. Наша команда здобула І місце в екологічному квесті «Поліські Робінзони», який включав у себе конкурсно-ігрову програму з елементами нічного орієнтування на місцевості та виконання ряду завдань про природу, історію та культуру Полісся, сформованих у вигляді логічних завдань.


Атмосфера під час зльоту була позитивна. Українські, російські і білоруські діти вільно спілкувалися між собою та обговорювали спільні проекти для подальшого впровадження.

Під час поїздки учні збагатилися новими знаннями, навичками, а найголовніше – знайшли нових друзів, з якими буде цікаво спілкуватися і надалі. 

Святкові заходи в обласному дитячо-юнацькому
оздоровчому таборі «Еколог»
щодо відзначення 27 річниці незалежності України

 


Останній місяць літа надзвичайно багатий різноманітними визначними датами і святами. Та найголовнішими серед них є День Державного прапора України та День Незалежності України. Не лишаються осторонь відзначення цих подій і діти в обласному дитячо-юнацькому оздоровчому таборі «Еколог» Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Напередодні державного свята із концертною програмою «Моя Україна» до табору завітали артисти Полтавської обласної філармонії.


Вони подарували дітям масу неймовірних емоцій та вражень, запалили своєю енергією. У виконанні вокалістів прозвучали усім відомі «Червона рута», «Як у нас на Україні», «Це моя земля», «Українське попурі» та інші сучасні популярні пісні.


Кожної зміни таборяни відвідують музей українського весілля у с. Великі Будища Диканського району, де знайомляться із побутом та традиціями українського народу часів козаччини.Не лишається осторонь святкова тематика і гурткової роботи. Ігрова кімната завжди рясніє різноманітними виставками, обов’язковим елементом яких є народні та державні символи нашої країни.Крім того, прийдешнім святам присвячена більшість виховних заходів у таборі: конкурс кліпів та реклами «Знай наших», музичний конкурс «Зірки естради», де діти розкривають свої вокальні і театральні здібності та доводять зі сцени усім, що українська пісня – найкраща.А попереду на таборян чекають ще безліч цікавих та пізнавальних заходів, приурочених Дню Незалежності – «Веселий ярмарок в «Еколозі», конкурс плакатів «Ми всі – українці», інтелектуальне шоу «Я люблю Україну», конкурс сувенірів «Національні символи України», пізнавально-розважальна програма «Хрестики-нулики по-українськи».


Обласна екологічна експедиція «Чиста хвиля-2018»

 

                 
17 липня 2018 року було розпочато обласну екологічну експедицію «Чиста хвиля–2018», яка була започаткована Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді понад двадцять років тому. Це одна з нетрадиційних та найцікавіших форм роботи з обдарованою учнівською молоддю.
До участі в експедиції залучили найактивніших слухачів обласної очно-заочної біологічної школи та учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.

                 
                 
Науковий супровід під час експедиції здійснює вчитель хімії вищої кваліфікаційної категорії Полтавської гімназії № 17 Недоруб Олександр Юрійович.
Цього року юні екологи проведуть дослідження прибережної зони річки Псел на території Гадяцького, Миргородського та Шишацького районів.Під час експедиції планується збір матеріалів для написання юннатами власних науково-дослідницьких робіт. Звичайно, діти матимуть змогу змістовно відпочити: їх чекає посвята в екологи, купання у річці, спортивні ігри, пісні під гітару біля вогнища, свято Нептуна

ї
Залучення учнівської молоді до наукових експедицій – це ефективний метод упровадження екологічного виховання.


 
 

 Обласна науково дослідницька експедиція юних природослідників розпочала свою роботу

   З 28 червня 2018 року на території геологічної пам’ятки природи Бутова гора, що на Шишаччині, розпочала свою роботу обласна науково-дослідницька експедиція для слухачів очно-заочної біологічної школи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Участь у роботі експедиції беруть 68 дітей з різних районів та міст Полтавщини.

   

Наметове містечко розмістилося у місцях, які пов’язані з іменем видатного вченого, першого президента Академії наук України В.І.Вернадськог На урочистій лінійці, присвяченій відкриттю експедиції, дітей привітав директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Віталій Григорович Бедніна. Урочисто піднято національний прапор, пролунав Гімн України.   Традиційно відкриття наметового містечка – це посвята його мешканців у юні екологи, коли всі діти проходять «вогонь», «воду» та «мідні труби».
   
Обряд посвяти у юні екологи здійснив начальник експедиції Микола Олексійович Журавель.

Обласна науково-дослідницька експедиція - це нова форма роботи з дітьми у природному середовищі. Науковий супровід під час експедиції здійснюють науковці національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка та національного технічного університету імені Ю.Кондратюка. Протягом трьох тижнів юні дослідники природи вивчатимуть флору і фауну на природно-заповідних територіях Шишацького краю.Крім екскурсій та навчальних занять з біології та хімії, учасників експедиції чекають цікаві пізнавально-розважальні заходи, спортивні ігри та змагання.

Переглядів: 28 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2019