Субота, 04.12.2021, 16:07
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

Відділ сільського господарства

       Завідувач відділу сільського господарства: 
        Пугачова Ірина Ярославівна
     
 - 10 лютого 1976 року народження;
       - у закладі працює з 2007 року;
       - нагороджена Подякою Міністерства освіти і науки
         України (2018), Грамотою НЕНЦ (2013), Подякою НЕНЦ 
        (2019), Дипломом НЕНЦ (2019,2021),
         Грамотою Департаменту освіти і науки
         Полтавської облдержадміністрації (2016, 2017,2019), 
         Подякою Департаменту освіти і науки Полтавської
        облдержадміністрації (2008, 2009), Грамотою відділу освіти Полтавської 
         РДА (2019) Відомча відзнака імені Д.Л. Сергієнка НЕНЦ МОНУ
 
Відділ сільського господарства
 
   Відділ сільського господарства включає в себе творчі учнівські об´єднання "Юні овочівники", "Юні рослинники", "Юні кролівники"  та навчально-дослідну земельну ділянку, яка розподілена на відділки:
- виробничий;
- колекційний;
- плодово-ягідний;
- польових і овочевих культур;
- закритий грунт;
- зоолого-тваринницький.
 
   Основні напрямки діяльності відділу сільського господарства:
- дослідницька робота на навчально-дослідній земельній ділянці;
- робота творчих учнівських об’єднань;
- координація обласних етапів всеукраїнських, міжнародних конкурсів, проектів, акцій.
 
   Основні напрями діяльності вихованців Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді на навчально-дослідній земельній ділянці: вирощування рослин, проведення фенологічних спостережень за ростом і розвитком рослин; закладання і проведення дослідів.
 
 
 
   У колекційному відділку Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру розташована ділянка лікарських рослин. З кожним роком видова кількість рослин на цій ділянці збільшується.  За цією ділянкою доглядають вихованці гуртків «Знавці лікарських рослин».
   У відділку польових культур рослини вирощуються в системі сівозмін. Тут розміщені найважливіші культури нашої зони: просапні, кормові, технічні рослини. Учні в процесі дослідницько-практичних занять на ділянках відділку польових культур оволодівають різними способами вирощування сільськогосподарських культур, розширюють свої знання про рослинництво.
   Квітково-декоративний відділок навчально-дослідної земельної ділянки включає в себе ділянки сухоцвітів, однорічників, багаторічників, ландшафтного дизайну та квіткову клумбу, що прикрашає територію закладу.
 

 
 

 
    Відділок овочевих культур містить рослини, що вирощуються у відкритому грунті посівом насіння та розсади. Поряд із звичними для нас овочевими рослинами ростуть і малопоширені культури: чуффа, китайський білий огірок, лагенарія, люфа.
   Плодово-ягідний відділок включає в себе плодовий, плодово-ягідний сад, горішник. Тут, окрім різних сортів яблунь, груш, слив, абрикос, персиків, можна зустріти і малопоширені культури:
- йошту - нову ягідну культуру, виведену шляхом схрещення чорної смородини і агрусу;
- айву японську - кущову рослину, плоди якої містять комплекс вітамінів, і багаті на біологічно активні речовини;
- айву звичайну - декоративну рослину, яку можна використовувати для озеленення подвір´я, дитячих установ.
 

   Базою практичної та дослідницької роботи вихованців Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді є учбова зоолого-тваринницька база. До неї входять крільчатник, де розводять кролів 9 промислових і 3 декоративних породи; пташник, де утримуються кури (промислових порід та декоративні), дикі качки, павичі, цесарки, фазани (сріблясті, мисливські, румунські), плоскогруда птиця Ему, нутрії, лисиці, єнотовидні собаки, а також борсук, в'єтнамська свиня.
 
    На базі закладу працює навчальна пасіка, яка створена у 2002 році та налічує 15 бджолосімей. 
 
 
   Невід´ємною частиною навчально-виховної та дослідницької роботи з вихованцями центру є навчально-дослідницька робота у лабораторії квітництва та овочівництва. Тут представлені рослини, які походять з Південної Америки, Африки, Бразилії та Китаю. Це - агави, монстери, різні види кактусів: зігокактус, мамілярія, астрофітум, опунція, алоє. Цікавою рослиною є пейскерія. Це кактус, який одночасно має і листя, і колючки. Цілу зиму милують око квіти калл, пеларгоній, гібіскусів, гапеаструмів. Декоративно-листяні рослини представлені антуріумом, аспарагусом, аспідистрою, сансів´єрами, колеусами, фініковими пальмами, драценами, традесканціями та хлорофітумами. Взимку в теплиці вирощують цибулю, кріп, петрушку. Навесні - овочеву та квіткову розсаду.
 

 
 
 
 
 
   З метою поліпшення науково-дослідницької роботи, розвитку вмінь, ведення польових, ботанічних спостережень, покращення стану навчально-дослідної земельної ділянки в Полтавському облЕНЦум проводиться конкурс на кращу навчально-дослідну земельну ділянку (Наказ "Про затвердження Положення про проведення конкурсу на кращу навчально-дослідну земельну ділянку" від 29.12.2017 № 160).
   Відділ сільського господарства є координатором обласних етапів всеукраїнських конкурсів та акцій: "Ліси для нащадків", "Мій рідний край, моя земля" за напрямом "Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в газузі сільського та лісового господарства", "Юний генетик та селекціонер", "Дослідницький марафон", "Плекаємо сад", "Кролик".

 
Пошук
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Мережа закладів позашкільної освіти еколого - натуралістичного напряму
Тут Вам завжди допоможуть!

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2021