Субота, 04.12.2021, 15:58
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

Пирятинська районна СЮН

Пирятинська районна станція юних натуралістів


   Левченко Юлія Михайлівна, директор Пирятинської районної станції юних натуралістів, освіта вища , педагогічний стаж – 3 роки.

    Пирятинська районна станція юних натуралістів розташована у мальовничому куточку села Березова Рудка. Приміщення станції – це затишний будиночок, який причаївся в зеленій гущавині парку. Навколо нього туляться квітники, далі відходять тінисті алеї Загальна площа приміщення складає 141 м2. У закладі обладнано три навчальні кабінети для занять гуртків, бібліотека, живий куточок. Площа навчально-дослідної ділянки становить 0,3 га і включає польову і овочеву сівозміни, колекційний відділ, відділ лікарських рослин.

   Ініціатором створення станції юннатів і натхненником всіх її справ був учитель біології Березоворудської середньої школи Троценко Микола Іванович. На засміченій ділянці силами вчителів і учнів були викорчувані старі акації, берести, бузок, ділянка розрівняна і на ній сплановано місце для приміщення, а також місце для посадки алей .Голова колгоспу ім. Куйбишева Антоненко Петро Павлович допоміг викорчувати чагарник, звезти сміття, де в майбутньому був збудований літній павільйон, який діти обклали дерном. Колгосп дав гроші на придбання саджанців дерев і кущів в Тростянецькому дендропарку Чернігівської області. В 1970 році на честь 100-річчя з дня народження В.І.Леніна було посаджено березову алею зі ста берізок і закладено дендропарк станції юннатів. Ще на початку своєї роботи юннати зрозуміли, яке важливе значення має своя постійна база з вирощування посадкового матеріалу плодових і декоративних дерев та квітів .Враховуючи це, на площі 0,10 га було закладено плодорозсадник.

   Свою роботу станція розпочала з широкого залучення гуртків юннатів та інших учнівських об’єднань до республіканських заходів з біології і сільського господарства, конкурсу на кращу дослідницьку роботу на шкільних навчально-дослідних ділянках та конкурсу виробничих бригад шкіл району.

   Троценко М.І. керував станцією юних натуралістів на громадських засадах з 1967 по 1978 рік, а в 1978 році розпочав клопотання через Раду Міністрів про переведення  Пирятинської райСЮН у статус бюджетної. На рівні Міністерства Микола Іванович довів, що станція юннатів має право існувати і в сільській місцевості, і з 1979 року .Пирятинська районна станція юних натуралістів працює як бюджетна організація.

   З 1979 року директором станції юних натуралістів призначений Галушка Василь Корнійович, людина, яка закохана в природу і рослинний світ.

   В різні роки роботу станції очолювали:

З 1984 по1988 Педяш Г.С.

З 1988 по 1996 –Канарченко О.Я.

З 1996 по2003—Іванько Н .М.

З 2003 по 2011 – Андреєнко А.П.

З 2011 по 2014 – Педяш Г.С.

   Зараз директором СЮН працює Левченко Ю.М. Кожен з цих людей зробив свій внесок у розвиток юннатівського руху на Пирятинщині.

   В 1997-1998 роках юннати стали учасниками спільного українсько-американського проекту “Вчителі та учні досліджують рослини в космосі”. Гуртківці проводили експерименти з метою вивчення життєвого циклу рослин  представників роду Brassica в умовах земної гравітації. Результати спостережень були передані в національне космічне агентство.

   Значну увагу керівники гуртків звертають на виконання робіт дослідницького характеру, створюють оптимальні умови для виявлення і розвитку інтересів та здібностей школярів, здобуття ними практичних умінь і  навичок проведення природоохоронної роботи, виховання в них екологічної культури та  екологічної етики .

  Педагогічний колектив закладу розглядає виховання у дітей дбайливого ставлення і любові до природи, як одну з складових частин виховання молоді. Діти йдуть сюди, щоб більше дізнатися про рослини і тварин, пізнати довкілля, явища природи, опанувати найелементарніші навички вирощування сільськогосподарських рослин, плодових та декоративних культур.

   За час існування станції юннати були активними учасниками еколого-натуралістичних конкурів, акцій, проектів, за що неодноразово нагороджувались Почесними грамотами Міністерства освіти, Українського товариства охорони природи, Українського товариства охорони птахів.

                          

                          
                          
                          
                         Вихованці станції на заняттях гуртків

                         
                           

Пошук
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Мережа закладів позашкільної освіти еколого - натуралістичного напряму
Тут Вам завжди допоможуть!

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2021