Субота, 04.12.2021, 16:11
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

Миргородський ЦЕНТУМ

Миргородський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді


 

    Ночна Наталія Іванівна, директор Миргородського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, освіта вища, закінчила Сумський державний педагогічний інститут ім. А.С. Макаренка, педагогічний стаж – 47 років.

    Миргородська міська станція юннатів була відкрита 22 серпня 1983 року наказом № 54-А від 20 серпня 1983 року по Миргородському міському відділу освіти за підписом завідуючого міськвно Ігнатюка Михайла Васильовича.

    Першим директором була призначена Калиновська Ніна Павлівна, учитель за фаховою освітою.

   На початок навчального року були організовані різнопрофільні гуртки за бажанням дітей та батьків. Це юні друзі природи, юні екологи, квітникарі, овочівники, цікава зоологія, кролівники та інше. Всього — 25 гуртків, це близько 400 дітей.

     З часом, коли була створена база з рослинним, тваринним та екологічним відділами, кількість гуртків зросла до 50. З’явилися нові профілі гуртків, а саме: поглиблене вивчення біології, Мала академія наук, екологічна агітбригада, екологи-народознавці, флористи, космічна біологія, екологічний театр та інше. Відповідно зросла і кількість педагогічних і технічних працівників.

    З часом підібрався кваліфікований педагогічний колектив, який зумів організувати цікаву, змістовну роботу зі школярами у гуртках. Серед них: Маляр Лариса Антонівна, Тишкевич Наталія Григорівна, Бочарова Галина Миколаївна, Левченко Руслана Олександрівна.

    Пізніше їх ряди поповнили кваліфіковані кадри, такі як: Ареф’єва Ольга Федорівна, Чечель Світлана Іванівна, Ломовцева Ірина Миколаївна.

    Завдяки їх умінню організувати дітей, налагодити цікаву роботу зі школярами, використовувати різні форми і методи колишні юннати і донині згадують цікаве юннатівське життя. Зокрема, робота табору з денним перебуванням «Волошка», який працює на базі Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (тепер таку назву має СЮН) кожен рік. Але були періоди, коли він був виїзним, з відпочинком на березі Чорного моря. Юннати мали можливість познайомитися з рослинним і тваринним світом Причорномор’я, познайомитися з життям і цікавими формами роботи юннатів міста Бердянська, добре відпочити та засмагнути на березі моря.

    З великим задоволенням юннати гуртка космічна біологія (керівник гуртка Калиновська Н. Б.) включилися в справжню роботу космічних досліджень за програмою «Вчителі та учні досліджують рослини в космосі».

    Гуртківці в себе на базах проводили дослідження по вирощуванню космічної рослини Brassica Rapa і всі дані відправляли до космічного центру України, щоб співставити з результатами досліджень першого космонавта незалежної України Леоніда Костянтиновича Каденюка.

    У період з 19 листопада до 5 грудня 1997 року Леонід Каденюк здійснив космічний політ на американському багаторазовому транспортному космічному кораблі NASA «Колумбія». Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду

    За свої дослідження та їх позитивні результати гуртківці отримали на той час унікальний подарунок — комп’ютер.

    Цікавою формою роботи на певному етапі стала участь юннатів в роботі екологічної агітбригади «Джерело», де школярі у сценічній формі могли говорити про свої досягнення та проблеми курортного міста Миргорода.

    Виростали юннати, мінялися керівники агітбригади, але завжди агітбригада «Джерело» м. Миргород на обласних конкурсах була серед найкращих.

    Велика кількість дітей пройшла навчання у Малій академії наук. Значна частина юннатів, які отримали призові місця, мали перевагу вступу до вищого навчального закладу.

   Цікавою для дітей була робота над конкурсами і дослідами. Це давало можливість бачити кінцевий результат роботи. Напрями були різними, як з рослинами, так і з тваринами. Але в більшій мірі це спрямування було пов’язано з курортом «Укрпрофоздоровниця» м. Миргород, у лісопарковій зоні якого була розбита екологічна стежина. Її довжина дорівнювала 2,5 км. Стежина містила 10 зупинок оформлених щитами. Це «Нижнє озеро», «Сосновий бір», «Березовий гай», «Лучне різнотрав’я» та інші.

    На ділянках ЦЕНТУМ вирощували різні лікарські рослини, такі як левзея сафлоровидна, меліса лимонна, ехінацея пурпурова, а потім переносили їх в природу, зокрема на екологічну стежину.

    Подобаються юннатам поїздки по рідному краю. Метою їх є вивчення природи, історії та народних звичаїв. Зокрема, це поїздки на ВІЛАР (станцію лікарських рослин) м. Лубни, до музею М.В.Гоголя у с. Великі Сорочинці, на Дібрівський кінний завод, до ботанічного саду та зоопарку м. Київ, на Чернечу гору до монумента Т.Г. Шевченка, в Устивицю, де знаходиться Софіївський дендропарк.

    Із задоволенням згадують колишні юннати участь в екологічній експедиції «Мальва».

    За програмою експедиції діти здійснили похід на Лису гору, де побачили багато ендемів та реліктів. Вразили дітей і прошарки глини різних кольорів. Похід на кордон Комишнянського лісництва показав, який багатий тваринний світ Полтавщини. І він залишається під наглядом юних лісівників, які підгодовують тварин у холодні зимові періоди. Робота експедиції співпала з русалчиним днем. Юннати взяли участь у цьому цікавому народознавчому святі, побували самі в образах польових русалок.

    Все це етапи життєдіяльності ЦЕНТУМу, приклади передового педагогічного досвіду позашкільної роботи натуралістичного спрямування.

    Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - єдиний у місті заклад позашкільної освіти, який працює над удосконаленням форм та методів еколого-    натуралістичної роботи та впровадженням сучасних педагогічних технологій у навчально-виховний процес.

    Пріоритетними напрямками роботи є:

  • природоохоронний;
  • дослідно-експериментальний;
  • реабілітаційно-оздоровчий;
  • профорієнтаційний.

    Основні завдання, які вирішує ЦЕНТУМ:

  • створення сприятливої емоційно-моральної атмосфери, соціальної  значущості особистої захищеності;
  • розвиток естетичного сприйняття світу;
  • організація змістовного дозвілля молоді;
  • формування і розвиток  звички  до здорового способу життя.
                                     

    ЦЕНТУМ є закладом позашкільної освіти, який дає дітям та юнацтву додаткову екологічну освіту, спрямовану на здобуття знань, умінь, навичок за інтересами, а також забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та організації змістовного дозвілля. Сьогодні Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді відвідує 350 школярів, які навчаються в 24 гуртках за різними напрямками діяльності. Навчання проводиться за трьома рівнями, що робить можливим дати дітям знання та вміння  від інформаційно-пізнавальної до професійної  підготовки.

    Зараз колектив ЦЕНТУМу очолює Прокопенко Валентина Миколаївна.

                               

                                                           День зустрічі птахів
                             
                                       Екскурсії  дошкільних закладів в ЦЕНТУМ
                              

                                                
   Команда юних акваріумістів ЦЕНТУМ на V Регіональному конкурсі юних акваріумістів.

                                   

   Святкова хода юннатів ЦЕНТУМ під час дня міста до 100 – річчя позашкільної освіти

                                         

Команда ЦЕНТУМ (Погоська Уляна, Онищенко Анна та методист Ломовцева І.М.)
на І Всеукраїнському юннатівському  природоохоронному русі «Зелена естафета» ( м.Черкаси)


                                 
Виступ екологічної агітбригади «Джерело» на зональному конкурсі колективів екологічної просвіти

                                
                                       Під час свята Маланки і Василя


 
Пошук
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Мережа закладів позашкільної освіти еколого - натуралістичного напряму
Тут Вам завжди допоможуть!

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2021