Субота, 04.12.2021, 16:03
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

Табір "Еколог"

 

     Завідувач табору "Еколог": Неменуща Тетяна Вікторівна   
        - 21 травня 1959 року народження;
        - 40 років педагогічного стажу;
        - у даному закладі працює з 1996
        - нагороджена нагрудним знаком "Відмінник освіти",
          Почесною Грамотою Полтавської обласної ради,
          Грамотою Департаменту освіти і науки
          Полтавської облдержадміністрації.
   

 

Обласний дитячо-юнацький оздоровчий табір "Еколог"

Рішенням сьомої позачергової сесії четвертого скликання Полтавської обласної ради від 22.07.2003 р. було вирішено створити на базі майнового комплексу Міськомлинянської ЗОШ І-ІІ ст. Зіньківського району обласний оздоровчий табір для цілорічного перебування дітей соціально незахищених категорій населення області. А наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 18.08.2003 р. № 374 передано вищезазначений комплекс обласному еколого-натуралістичному центру учнівської молоді.
   І закипіла робота по переобладнанню школи під оздоровчий табір. Протягом півтора року чотири підрядних організацій прикладали всі свої вміння і зусилля, щоб табір вчасно відкрив двері своїм першим відпочиваючим.
 
 
   11 червня 2005 року відбулося відкриття обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору „Еколог”. Першими, кого запросили на оздоровлення до табору – учні ОЗБШ, гуртківці, переможці МАН природничого напрямку, діти-сироти та діти, що залишилися без батьківського піклування Полтавської обласної школи-інтернату ім. Н.К.Крупської. працівниками центру і вихователями, які працювали з дітьми, були створені всі умови для всебічного відпочинку та оздоровлення дітей у таборі.
 
  

   Культурно-масова робота з дітьми у оздоровчому таборі вимагає спеціальних навичок і умінь, і, перш за все, досвіду у цій справі. Адже необхідно було максимально охопити усі рівні інтересів дітей, щоб їхнє дозвілля було цікавим та різноманітним, аби, врешті-решт, залишились незабутні враження про літній відпочинок. Але в таборі діти не тільки відпочивають і розвиваються, а й займаються науково-дослідницькою роботою.
Реалізація проєкту ,,Стежками рідного краю''

    Табір „Еколог” розташований на заплаві р. Ворскли, в її середній течії, де зберігся природний комплекс, сформувався різноманітний рослинний покрив і багата флора.
   Юні дослідники разом з працівниками Полтавського національного педагогічного університету виявили, що для р. Ворскли характерна водна та прибережно-водна рослинність. Водна рослинність є типовою. Прибережно-водні ділянки зайняті прибережно-водним високотрав’ям. На берегах річища виявлені заплавні тополівники. Більш представленими є білотополеві ліси.
   В околицях с. М.Млини виявлені заплавні ліси. Юними екологами досліджувався масив такого лісу в околицях с. Вільхове. Він репрезентований ясеново-кленово-липово-дубовим лісом зімкненістю 0,8. Трав’янистий покрив лісового масиву добре розвинений.
 
 
   На західній околиці с. М.Млини аж до смт. Опішня правий корінний берег р. Ворскли, який має дещо горбистий характер. На ньому сформовані нагірні діброви та лісові насадження. Відкриті ділянки зайняті ценозами лучних степів.
   Отже, вивчаючи місцевість і збираючи гербарії, юними науковцями разом з викладачами педуніверситету виявлено близько 700 видів. У її складі 16 рідкісних і малопоширних видів. Серед них 6 – занесені до Червоної книги України, 10 – охороняються в Полтавській області, 5 – малопоширені в регіоні. Чотири види – представники родини зозулинцевих, яі у науковому відношенні являють собою групу видів із цікавою біологією (зозулинець болотний, пальчатокорінник м’ясо-червоний, коручка болотна). Сальвінія плаваюча та латаття біле належать до групи реліктів. Цікавою знахідкою було місцезнаходження первоцвіту – весняно-бореального виду.
   У ценотичному відношенні виявленні рідкісні та малопоширені рослини репрезентують широколистянолісову (6 видів), лучно-степову (1), узлісну (1), лучно-болотну (3), болотну (3), водну (2) еколого-ценотичні групи. Більшість наведених рідкісних та малопоширених видів утворюють досить численні популяції. Не вивченими виявились угруповання соснових насаджень та ранньовесняна флора, в складі яких очікуються цікаві ботанічні знахідки.
   Важливою характеристикою наукової ботанічної цінності досліджуваної території є рідкісні угруповання, серед них – занесені до Зеленої книги України (водні угруповання сальвінії плаваючої, латаття білого, глечиків жовтих та лісові – угруповання широколистяних рослин із домінуванням дуба звичайного (кленово-дубово-липові ліси ліщиново-зірочникові, -яглицеві, конвалієві), виявлені на заплаві р. Ворскла. Цінними також є угруповання лучних степів із конюшиною гірською.
 
 
   Досліджувана територія в околицях обласного дитячо-юнацького табору „Еколог” за пріоритетними критеріями наукової цінності характеризується досить високими характеристиками і цілком відповідає статусу ландшафтного заказника місцевого значення.
   Насолодившись красою природи, діти з нетерпінням чекають творчих вечорів, що мають місце кожного дня у таборі „Еколог”.
 
 

 
Дозвілля під час оздоровлення
   Конкурсні програми дають змогу дітям розкрити свої таланти, свої здібності, в чому велике значення має допомога при їх підготовці вихователів загонів. Спільними силами на високому рівні проводяться такі свята: „День високої моди”, на якому діти вчать гарно і охайно одягатися, дізнаються багато про сучасні напрямки моди як для хлопчиків, так і дівчаток, „День іменинника”, „Ярмарок”, „День акторської майстерності”, „Алло, ми шукаємо таланти” розкривають неабиякі здібності в пісенній майстерності, поетичній та художній творчості. На конкурсі „Міс табору” дівчатка – представниці кожного загону, можуть спробувати себе у якості модельєрів, дизайнерів, візажистів, танцівниць, що дуже часто може стати їм у нагоді в подальшому житті.
 
 
   Не залишаються осторонь вихованці і від трудових справ. Вони охоче допомагають працівникам табору у прибиранні території і приміщень, у догляді за квітами, також допомагають і престарілим мешканцям с. М.Млини в домашньому господарстві. І все це організовується і проводиться як виховний захід „День піонерії”, на якому діти за кожну виконану роботу одержують призи та «солодкі» винагороди. За проханням вихованців, такі дні проходять неодноразово.
   Найбільше вихованці полюбляють, як і всі діти, купати в річці й ходити на риболовлю. Біля річки організовуються конкурси „Діючі фонтани”, „Пісчані замки”, малюнків на піску, свято Івана Купала та „День Нептуна”. Найзахопливішими є походи, під час яких діти ночують в наметах, сидять з піснями біля вогнища, вчаться самостійно готувати собі страви на вогнищі.
   У таборі для дітей організовують й пізнавальні заходи, на яких вони мають змогу проявити свою кмітливість, спостережливість, знання, захоплення. Це конкурси „Що? Де? Коли?”, „Брейн-ринг”, вікторини „Пізнай свій рідний край”.
   Не залишаються осторонь діти і від суспільного життя. У таборі обирається свій Президент серед представників загонів, на вибори кандидати представляють свої програми з покращення організації відпочинку і оздоровлення в таборі.
   Від’їжджаючи, вихованці прощаються з табором зі сльозами на очах і обіцяють повернутися сюди знову. Адже не вивченими виявились угрупування соснових насаджень, ранньовесняна флора та інше, в складі яких очікуються цікаві ботанічні знахідки.
 
 
 
 
 
 
Пошук
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Мережа закладів позашкільної освіти еколого - натуралістичного напряму
Тут Вам завжди допоможуть!

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2021