П`ятниця, 17.09.2021, 12:09
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

Карлівська районна СЮН

Карлівська районна станція юних натуралістів

 

 

     Тютюнник Тетяна Анатоліївна, директор Карлівської районної станції юних натуралістів, освіта вища, закінчила Київський державний університет імені Т.Г.Шевченка, педагогічний стаж – 29 років.

     Карлівська районна Станція юних натуралістів - центр цікавої і змістовної роботи з дітьми. Її історія  розпочинається 26 вересня 1972 року і чимало добрих традицій народилося тут за 46 років існування.

     На сьогоднішній день педагогічний колектив закладу складається із 6 педагогів; 5 з них працюють за основним місцем роботи та 1 - за сумісництвом; всі мають вищу освіту. Це команда творчих, ініціативних наставників, які допомагають кожній дитині реалізувати свої здібності; спрямовують всі свої вміння, знання на модернізацію позашкільної освіти відповідно до сучасних вимог; проводять організаційну та методичну роботу в районі; працюють в тісному контакті з вчителями біології.

     Розвиток особистості дитини в умовах позашкільного закладу засобами еколого-натуралістичної творчості – це проблема, над якою працює педагогічний колектив Карлівської районної Станції юних натуралістів.
                                                   

     Наш заклад має яскраво виражену специфіку впливу на особистість дитини, диференційованість за інтересами та захопленнями, широкі можливості щодо інтелектуального та творчого становлення особистості. Незважаючи на те, що позашкільні заклади є складовою державно-суспільної освіти та виховання дитини, вони мають певну автономію і становлять самостійну систему виховання, навчання та освіти учнівської молоді у вільний час.

     Екологічне виховання гуртківців у СЮН розпочинається з дітей старшого дошкільного віку і закінчується учнями старшої школи, тобто гуртковою роботою охоплені діти всіх вікових категорій.

   Тож у 2018 році у 19 творчих учнівських об'єднаннях навчалось 255 учнів за 11 профілями: «Природознавство для дошкільників», «Юні друзі природи», «Основи екологічних знань», «Квіткова фантазія», «Юні ботаніки», «Фітодизайн з основами художньої майстерності», «Природа і фантазія», «Основи біології», «Біологія людини». Гуртки класифікуються за двома рівнями:

     початковий рівень – творчі об'єднання, діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців, виявлення їх здібностей та обдарувань, прищеплення інтересу до еколого-натуралістичної діяльності;

    основний рівень – творчі об'єднання, які розвивають інтереси вихованців, дають їм знання, практичні уміння і навички.

    З метою створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу, пошуку, підтримки інтелектуально і творчо обдарованих дітей, самореалізації творчої особистості в сучасному суспільстві в закладі розроблена і діє Програма роботи з обдарованими гуртківцями. А також розроблена модель обдарованої особистості, яка ґрунтується на психологічних особливостях дітей, їх інтелектуальних здібностях та творчому потенціалі; створений банк даних на обдарованих та здібних гуртківців "Обдарованість"; розроблені рекомендації для керівників гуртків "Як працювати зі здібними дітьми".

     Здібні та обдаровані учні залучаються до масових природоохоронних заходів. В СЮН створена система масової роботи екологічного змісту. Підтвердженням того, що система працює, є активна участь школярів у різноманітних всеукраїнських, обласних та районних конкурсах, акціях. операціях, святах, виставках тощо.
                                                       

     Яскравою сторінкою у житті закладу є робота табору "Юннат" з денним перебуванням дітей, в якому оздоровлюються активісти юннатівського руху і який створений з метою оздоровлення, подальшого екологічного виховання, розвитку фізичних здібностей, пропагування здорового способу життя.

     Заклад має 5 основних кімнат площею 150 м2:  методичний, навчальний і комп’ютерний кабінети, кімнати живого куточку і практичних занять, сад – 2Заклад має 5 основних кімнат площею 150 м0,10 га, квітники площею 0,02 га, екологічну стежку протяжністю 1 км.

     Яскравою сторінкою в історії закладу було літнє оздоровлення кращих юннатів, яке з 1981 року проводилось на березі річки Орчик Климівського лісництва. З 2006 року по сьогодення табір "Юннат" з денним перебуванням  дітей проводить свою роботу на базі Карлівської районної Станції юних натуралістів.

Пошук
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Мережа закладів позашкільної освіти еколого - натуралістичного напряму
Тут Вам завжди допоможуть!

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2021