Понеділок, 18.12.2017, 15:28
Полтавський обласний
еколого-натуралістичний центр
учнівcької молоді
| RSS
Меню сайту
Адреса
36003, м. Полтава
пров. Госпітальний, 10
Телефон: (05322) 7-41-24
ekocentrpl@mail.ru
Пошук
   Гурток «Юні екологи» Шишацької філії Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (керівник – Яровий Юрій Володимирович) працює базі кабінету біології Сагайдацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Шишацького району та лабораторії біології філії.
   Метою роботи гуртка є вивчення екологічних понять та закономірностей, розумінь взаємозв’язків у природі, набуття практичних навичок природодослідницької та природоохоронної роботи, формування уявлень про цілісну картину світу, самоорганізацію та саморозвиток природи, виховання екологічної культури особистості.
   Основні завдання:
   - засвоєння знань про типових представників рослин і тварин рідного краю;
   - усвідомлення   значення моніторингу довкілля.
   Під час навчальної роботи проводяться практичні дослідження якості води в річці Псьол, Нардового озера, вивчаються особливості поширення популяції барвінку малого на території екологічної стежини «Бутова гора», досліджується радіаційний  стан селища Шишаки та  залізничної станції Сагайдак, визначається рівень шумового забруднення основних магістралей селища, автотраси Шишаки-Поділ.  Трудові акції з впорядкування берегової лінії річки Псьол, наведенні порядку на екологічній стежині, висаджування дерев у шкільних садах – це конкретна участь юннатів у покращенні довкілля. Члени гуртка беруть участь у польовій біологічній практиці на Бутовій горі, готують учнівські науково-дослідницькі роботи, які представляються на обласному етапі конкурсу-захисту учнівських наукових робіт.
   Вихованці беруть участь у Всеукраїнських акціях «Мій рідний край – моя земля», «До чистих джерел», «Природа і люди», Всеукраїнському дні обліку перелітних птахів. Готуються  і проводяться Малі наукові читання до роковин В.І. Вернадського, свята «День довкілля», «Бутова гора запрошує друзів».    Гурток «Юний еколог» філії у Полтавському районі Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді працює на базі Розсошенської гімназії за такою адресою: с.Росзсошенці, вул. Шкільна 18. Гурток основного рівня складності. Розрахований на дітей середнього та старшого шкільного віку. Гурток загальнорозвиваючого напрямку діяльності. Керівник гуртка Бажан Євгеній Анатолійович.
   Основні напрямки:
   1. Формування загальнорозвиваючих та профільних екологічних знань
   На заняттях гуртка перевага надається розв’язанню пошуково-пізнавальних завдань. З цією метою учням пропонуються завдання репродуктивного та творчого характеру, які характеризуються двома етапами:
   - опанування учнями розуміння значення наукових знань у перетворювальній діяльності довкілля людиною;
   - навчити їх переходити від розв’язання завдань репродуктивного характеру до пошукових, для чого створюється система пізнавальних завдань для самостійної пошукової роботи вихованців.
   При побудові експериментальних завдань, які пропонуються учням, враховується зростаюча складність програмного матеріалу з орієнтацією на підвищення рівня організації пошукової діяльності учнів.
   Заняття у гуртку проводяться в різних формах: лекції, демонстрація і опрацювання науково-популярних фільмів, екскурсії, зустрічі із науковцями, диспути, опрацювання колекцій і гербаріїв і самостійне їх складання, групова робота.
   Контроль знань відбувається відповідно до особистісно-орієнтованого підходу в основному в процесі обговорень і диспутів. При опрацюванні практичних робіт, створенні презентацій, міні-проектів, доповідей. Також пропонуються групі завдання трирівневої складності: творчі, конструктивні, репродуктивні. 
   2. Науково-дослідницька та профорієнтацій робота
   Дослідницька робота є органічною складовою навчально-виховного процесу позашкільного закладу еколого-натуралістичного напряму роботи. Поряд з функціональною допрофесійною підготовкою, за 2 роки навчання, у гуртку учнівська молодь набуває досвіду у різних напрямах навчально-дослідницької роботи. Ми прагнемо, щоб якнайбільша кількість учнів були задіяні дослідницькою роботою та короткочасними дослідами під час навчальних занять. Це дає можливість ознайомити вихованців гуртка з методами наукових досліджень, напрацювати навички практичної науково-дослідної роботи, познайомити з методиками лабораторних та польових досліджень. Для цього обираються соціально значимі тематики дослідів та досліджень, що носять пізнавальний, пошуковий та соціально значущий характер. Кожний дослід є реальним у виконанні та завжди доводиться до логічного завершення.
   Діти з екологічного гуртка займаються науковими роботами Малої академії наук, і у нас є вже троє призерів на обласному рівні.
   Також ми беремо участь у конкурсі наукових робіт серед учнів 10-11 класів ПУЕТ «Разом – до вершин життєвого успіху кожного».
   І звичайно ж, ми - учасники профільних олімпіадах з екології та біології і займаємо призові місця.
   Ми брали участь V Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій народ», у VI міжрегіональній, ІІ всеукраїнській конференції в м. Миколаїв «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» та обласній науково-практичній краєзнавчій конференції "Полтавщина - земля моя свята".  
   Учні гуртка беруть участь в всеукраїнському конкурсі «Еколог – юніор» і мають добрі результати.
   На основі досліджень членів гуртка в минулому році ми взяли участь у всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел» і зайняли ІІІ місце на рівні України. Також ми взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-огляду внутрішнього та зовнішнього озеленення « Галерея кімнатних рослин» та зайняли ІІ місце в області.
   3. Пропагандистська, суспільно корисна та природоохоронна робота
   Крім наукової і роботи в «Юний еколог» проводиться суспільно корисна, пропагандистська та природоохоронна робота, що має велике значення в екологічному вихованні дітей та в екологічній освіті населення. 
   За 2011-2013 роки наші вихованці:
   провели виховні заходи до «Дня води» 22 березня; 
   взяли участь у громадських екологічних слуханнях, на яких заслуховувались доповіді дітей про бережне ставлення до питної води і водойм району;
   висадили 65 дерев та 15 кущів бузку, які надало Розсошенське лісництво;
   взяли участь у трудових десантах по впорядкуванню джерела Горбанівської ікони Божої Матері;
   другий рік ми проводимо шкільний конкурс поробок «Збережи ялинку»;
   розчистили джерело і струмок, що живить верхній Баронівський ставок;
   брали участь у благоустрої криниці Різдва Богородиці;
   неодноразово прибирали сміття поблизу ставків і в самих ставках; 
   розклеїли агітаційні таблички, щоб люди не забруднювали ставки і прилеглу територію;
   попереджали замор риби бурінням лунок взимку;
   налагодили співпрацю з Щербанівською сільською радою.
   4. Екскурсійно-експедиційна, реабілітаційно-оздоровча, робота з батьками, громадськістю, установами
   Під час навчання в гуртку з вихованцями проводяться різноманітні екскурсії, зустрічі, майстер-класи. Діти можуть взяти участь у експедиціях на байдарках і походах. Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського

Вінницька обласна станція юних натуралістів

Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді

Донецький обласний еколого-натуралістичний центр

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Львівський обласний дитячий еколого-натуралістичний центр

Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Комунальний заклад "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради

Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Тернопільський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Херсонський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Copyright MyCorp © 2017Зробити безкоштовний сайт з uCoz