Неділя, 19.05.2019, 14:25
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

Головна сторінка минула

 

У Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді проведено Тиждень безпеки дорожнього руху

З метою поліпшення роботи із запобігання дитячому дорожньо-транспортному травматизму, формуванню навичок безпечної поведінки на вулицях і дорогах, удосконалення і узагальнення знань з безпеки дорожнього руху, правил пішоходів, посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах з 12 до 16 листопада 2018 року у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді пройшов Тиждень безпеки дорожнього руху.

Усі заходи мали на меті привернути увагу вихованців до проблеми травматизму та смертності на дорогах і поліпшення дорожньої безпеки.

Керівниками гуртків було проведено єдиний урок з вивчення правил дорожнього руху «Безпека на дорозі – безпека життя», конкурс малюнків «Правила дорожнього руху очима дітей».

Для вихованців було проведено гру-практикум «Ми зразкові пішоходи».

Педагог-організатор Гудзь Я.Р. організувала і провела для дітей квест «Коли вирушаєш у путь – завжди обережним будь!».

Вихованці гуртка «Фотонатуралісти» (керівник Соловйов Г.В.) переглянули відеофільми з теми «Правила дорожнього руху».

Інженер з охорони праці Пугачова І.Я. організувала зустріч вихованців закладу з представником Управління патрульної поліції у Полтавській області - молодшим лейтенантом Возницею Русланом Сергійовичем.

Загалом протягом тижня проводилось багато різних заходів у формі турнірів, змагань, конкурсів тощо, де вихованці центру мали змогу не тільки дізнатися щось нове, а й продемонструвати, наскільки вони обізнані з правилами дорожнього руху.

 

Обласний збір екологів та дослідників сільського і лісового господарства «Здобутки юних»

З 9 по 11 жовтня 2018 року на базі обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог» (с. Міські Млини Зіньківського району), що є структурним підрозділом Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, проведено обласний збір юних екологів та дослідників сільського і лісового господарства.

Організаторами заходу виступили Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Полтавської обласної ради.

Почесними гостями на урочистому відкритті свята були: начальник управління позашкільної, професійної (професійно-технічної), вищої освіти та правового забезпечення Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Рибалко С.В, заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів Ткаченко О.П., перший заступник начальника Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Тенянко О.Г. Гості у своїх виступах привітали учасників зібрання.

Директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Бедніна В.Г. високо оцінив внесок юних екологів в охорону довкілля рідного краю.

У зборі взяли участь 120 школярів. Це команди з 33 різних територіальних одиниць Полтавської області.

Для учасників заходу педагогічні працівники обласного еколого-натуралістичного центру підготували пізнавально-розважальні заходи: «Україна моя від «А» до «Я», еколого-патріотичний квест, спортивну естафету «Ми – за здоровий спосіб життя!», святкові дискотеки.

Цікавою формою для дітей і дорослих виявилась робота творчої майстерні «Зробимо разом», під час якої вони виготовляли панно «Я голосую за…».

Працівники Комунальної установи «Обласний молодіжний центр Полтавської обласної ради» організували для учасників збору тренінгову програму.

Для керівників команд було проведено конкурсно-розважальну програму «Наші учителі можуть», психологічний тренінг «Подолаймо стрес разом» та заняття з працівниками Комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».

Під час обласного збору підведені підсумки чотирьох обласних та понад 30 обласних етапів всеукраїнських конкурсів, акцій, проектів. Активну участь у конкурсах, акціях, проектах взяли учні міст Горішні Плавні, Кременчука, Полтави, Глобинського, Зіньківського, Карлівського, Котелевського, Полтавського районів, Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та його філій у Полтавському, Кобеляцькому, Шишацькому районах.

Учнівські колективи області нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, грамотами, а їх керівники - листами подяки Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Для преміювання переможців конкурсів фондом охорони навколишнього природного середовища Полтавської обласної ради виділені кошти в сумі 88 тисяч 800 гривень.

Позитивний настрій учасників заходу створювали виступи творчих колективів Опішнянського Будинку дитячої та юнацької творчості, Сагайдацького навчально-виховного комплексу, Калениківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Решетилівського району та Чорнухинської районної станції юних натуралістів.

У фіналі заходу всі присутні дружно заспівали пісню Н.Май «На нашій Україні».

 

Юні флористи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді - призери Всеукраїнського конкурсу з флористики і фітодизайну

Команда Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у складі Мостовенко Юлії, Кравченко Владислави, Пугачової Катерини та керівників Мокляк А.О., Крафт А.С. взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з флористики та фітодизайну «100 славних років Позашкіллю». Конкурс відбувся 17-19 вересня на території Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у м. Київ.

До участі у фінальному етапі конкурсу були запрошені команди з 13 областей України: Закарпатської, Чернігівської, Харківської, Донецької, Рівненської, Дніпропетровської, Херсонської, Івано-Франківської, Вінницької, Кіровоградської, Одеської, Сумської та Полтавської, ескізи проектів яких стали переможцями у відбірковому (заочному) етапі. Протягом двох днів працювали конкурсанти над втіленням своїх проектів.

Для учасників заходу було представлено майстер-клас щодо використання природного матеріалу у флористиці, проведено екскурсію по відділах та лабораторіях Національного еколого-натуралістичного центру (у зимовий сад, аква-комплекс, живий куточок, Школу народних ремесел).

Також всі учасники конкурсу мали можливість відвідати Міжнародний семінар «Флористичні об'єкти» ФітоАрт-студії Олени Бутко.

Юні флористи з Полтавщини з проектом «Лелеки як символ любові до рідного краю», у номінації «Флористична скульптура» посіли ІІІ місце та нагороджені Дипломами НЕНЦ.

 

Юні аграрії– переможці Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад і трудових аграрних об’єднань

Команда юних аграріїв Полтавської області у складі вихованців Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Бандебері Софії, Лаврик Дар’ї, Пугачової Катерини і керівника команди Пугачової Ірини Ярославівни взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад і трудових аграрних об’єднань. Зліт проводився упродовж 11-13 вересня цього року Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді спільно з Тернопільським обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

У заході брали участь 18 команд з різних областей України. Учасників вітали організатори Зльоту та члени журі. Свої виступи гостям дарували юні артисти - художні колективи комунального закладу Тернопільської міської ради «Центр творчості дітей та юнацтва».

Учасники Зльоту поклали квіти до пам’ятника Небесній сотні, що на Площі Героїв Євромайдану.

Юні аграрії представляли свої роботи під час конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у секції «Овочівництво», виставки-презентації «Щедрість рідної землі» та відкритого творчого звіту учнівських виробничих бригад.

У рамках Зльоту відбулися педагогічні читання «Компетентнісний підхід у роботі учнівських аграрних об’єднань та їх роль у допрофесійній орієнтації школярів» для керівників делегацій, на яких учасники обговорили питання діяльності учнівських аграрних об’єднань в умовах переходу до компетентнісного навчання.

Цікавою для учасників стала екскурсія до компанії «Агропродсервіс» (с.Настасів, Тернопільський район), де вони ознайомилися з виробництвом - оглянули роботу лабораторій, технічного парку, елеваторних комплексів, заводу з переробки соєвих бобів, насіннєвого заводу, яблуневих садів.

Учасники відвідали Національний заповідник «Замки Тернопілля», зокрема, Збаразький замок (м. Збараж).

Команда Полтавської області нагороджена дипломом ІІІ ступеня Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України як переможець ІІ етапу Всеукраїнського зльоту учнівських виробничих бригад, трудових аграрних об’єднань і грамотою за зайняте ІІІ місце у виставці-презентації «Щедрість рідної землі» та цінними подарунками.

 

Відбувся обласний семінар-практикум для керівників закладів позашкільної освіти та організаторів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напряму

10-11 вересня 2018 року у Семенівському районі проведено семінар-практикум на тему: «Організація науково-дослідницької та практичної природоохоронної роботи з дітьми на заповідних територіях».

Організатори заходу: Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, відділ освіти, молоді та спорту Семенівської райдержадміністрації, відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Семенівської селищної ради.

Семінар відбувся на базі Криворудської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Семенівської районної державної адміністрації, дендропарку загальнодержавного значення «Криворудський», Семенівського навчально-виховного комплексу №2 Семенівської селищної ради.

Учасниками заходу були керівники закладів позашкільної освіти та працівники органів управління освітою.

Голова Семенівської селищної ради Милашевич Людмила Павлівна привітала учасників семінару-практикуму на гостинній семенівській землі та побажала всім присутнім творчих успіхів.

Презентувала роботу педагогічного колективу директор Семенівського навчально-виховного комплексу №2 Семенівської селищної ради Шудря Любов Михайлівна.

У Криворудській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів до учасників семінару-практикуму звернулися начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи, координації роботи закладів вищої освіти, науки та інноваційної діяльності Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Ухань Олена Анатоліївна, начальник відділу освіти Семенівської райдержадміністрації Лопата Людмила Віталіївна, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Бедніна Віталій Григорович.

Директор Криворудської школи Бабарика Павло Миколайович ознайомив присутніх із системою екологічної освіти і виховання школярів та презентував роботу ввіреного йому закладу освіти.

Про організацію науково-дослідницької та практичної природоохоронної роботи у творчому учнівському об’єднанні «Друзі природи» розповіла його керівник Бабарика Валентина Геннадіївна.

Вайло Наталія Петрівна, директор Семенівського Будинку дитячої та юнацької творчості поділилася з присутніми досвідом роботи з організації природоохоронної роботи з дітьми у районі.

Бедніна Віталій Григорович проаналізував досягнення області на всеукраїнському рівні та розповів про діяльність закладів позашкільної освіти в умовах адміністративної реформи. Заступник директора з науково-методичної роботи Сусахіна Людмила Володимирівна довела до відома присутніх рейтинг участі закладів освіти в обласних та всеукраїнських масових заходах.

Учасники творчого учнівського об’єднання «Друзі природи» презентували результати моніторингу культивованої флори дендропарку загальнодержавного значення «Криворудський».

Юні аматори екологічного театру «Червона стріла» Криворудської загальноосвітньої школи показали гостям фрагмент зі свого виступу.

Насамкінець пленарного засідання були вручені нагороди. Церемонію нагородження провели Олена Анатоліївна Ухань та Віталій Григорович Бедніна.

Колектив Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді отримав Диплом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук «Флагман позашкільної освіти України» як абсолютний переможець відкритого Рейтингу якості позашкільної освіти «Золота когорта позашкільників» у категорії «Заклади позашкільної освіти обласного підпорядкування серед профільних закладів позашкільної освіти».

Грамотами і дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді нагороджені педагогічні працівники та колективи закладів позашкільної освіти за результатами їх участі у всеукраїнських конкурсах.

Усі учасники семінару-практикуму відвідали дендрологічний парк загальнодержавного значення «Криворудський» та за традицією на згадку висадили іриси сорту Спурія.

Кожен учасник семінару-практикуму одержав підбірку методичної літератури, виданої обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді.

Юні науковці з Полтавщини відвідали Білорусь

Учні екологічного гуртка «Лелеченьки» Калениківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Решетилівської районної ради Полтавської області стали переможцями Конкурсу-рейтингу творчих учнівських об’єднань еколого-біологічного напрямку, який проводив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Команда учнів у складі Пахар Аріни, Терещенко Кароліни, Білана Максима, Супрун Вікторії та керівника Тищенко Людмили Миколаївни стали учасникамиVІІ Міжрегіонального молодіжного екологічного зльоту «Береги Дружби – 2018», який проходив з 6 по 9 серпня 2018 року в Гомельському районі (Білорусь) на базі державного закладу освіти «Центр туризму і краєзнавства для дітей і молоді Гомельського району».
 


 

Під час проведення зльоту (всього було 14 команд, з них 6 з Росії, 6 з Білорусі і 2 з України) юні науковці мали можливість представити власні напрацювання зі збереження природи рідного краю, перевірити здобуті знання і вміння на практиці, поспілкуватися з однодумцями із Росії та Білорусі щодо реалізації проектів зі збереження біорізноманіття.

У рамках зльоту діти мали виконати 6 конкурсних завдань (візитівка – представлення команди, екологічний турнір, який складався з теоретичного та практичного турів, еко-брейн-шоу, круглого столу з обміну досвідом, екологічного квесту «Поліські Робінзони»). Діти відвідали майстер-клас з виготовлення виробів з холодного фарфору та стали учасниками екскурсійної поїздки до Гомельского палацово-паркового ансамблю. Наша команда здобула І місце в екологічному квесті «Поліські Робінзони», який включав у себе конкурсно-ігрову програму з елементами нічного орієнтування на місцевості та виконання ряду завдань про природу, історію та культуру Полісся, сформованих у вигляді логічних завдань.


Атмосфера під час зльоту була позитивна. Українські, російські і білоруські діти вільно спілкувалися між собою та обговорювали спільні проекти для подальшого впровадження.

Під час поїздки учні збагатилися новими знаннями, навичками, а найголовніше – знайшли нових друзів, з якими буде цікаво спілкуватися і надалі.


Святкові заходи в обласному дитячо-юнацькому
 
оздоровчому таборі «Еколог»

щодо відзначення 27 річниці незалежності України

 

 

Останній місяць літа надзвичайно багатий різноманітними визначними датами і святами. Та найголовнішими серед них є День Державного прапора України та День Незалежності України. Не лишаються осторонь відзначення цих подій і діти в обласному дитячо-юнацькому оздоровчому таборі «Еколог» Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Напередодні державного свята із концертною програмою «Моя Україна» до табору завітали артисти Полтавської обласної філармонії.
 


Вони подарували дітям масу неймовірних емоцій та вражень, запалили своєю енергією. У виконанні вокалістів прозвучали усім відомі «Червона рута», «Як у нас на Україні», «Це моя земля», «Українське попурі» та інші сучасні популярні пісні.
 


Кожної зміни таборяни відвідують музей українського весілля у с. Великі Будища Диканського району, де знайомляться із побутом та традиціями українського народу часів козаччини.
 


 

Не лишається осторонь святкова тематика і гурткової роботи. Ігрова кімната завжди рясніє різноманітними виставками, обов’язковим елементом яких є народні та державні символи нашої країни.

 

 

Крім того, прийдешнім святам присвячена більшість виховних заходів у таборі: конкурс кліпів та реклами «Знай наших», музичний конкурс «Зірки естради», де діти розкривають свої вокальні і театральні здібності та доводять зі сцени усім, що українська пісня – найкраща.


А попереду на таборян чекають ще безліч цікавих та пізнавальних заходів, приурочених Дню Незалежності – «Веселий ярмарок в «Еколозі», конкурс плакатів «Ми всі – українці», інтелектуальне шоу «Я люблю Україну», конкурс сувенірів «Національні символи України», пізнавально-розважальна програма «Хрестики-нулики по-українськи».


 

Обласна екологічна експедиція «Чиста хвиля-2018» 

17 липня 2018 року було розпочато обласну екологічну експедицію «Чиста хвиля–2018», яка була започаткована Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді понад двадцять років тому. Це одна з нетрадиційних та найцікавіших форм роботи з обдарованою учнівською молоддю.
До участі в експедиції залучили найактивніших слухачів обласної очно-заочної біологічної школи та учнів-членів Полтавського територіального відділення Малої академії наук України.

 

 

 

Науковий супровід під час експедиції здійснює вчитель хімії вищої кваліфікаційної категорії Полтавської гімназії № 17 Недоруб Олександр Юрійович.
Цього року юні екологи проведуть дослідження прибережної зони річки Псел на території Гадяцького, Миргородського та Шишацького районів.

 


Під час експедиції планується збір матеріалів для написання юннатами власних науково-дослідницьких робіт. Звичайно, діти матимуть змогу змістовно відпочити: їх чекає посвята в екологи, купання у річці, спортивні ігри, пісні під гітару біля вогнища, свято Нептуна.
 

Залучення учнівської молоді до наукових експедицій – це ефективний метод упровадження екологічного виховання.

  

Обласна науково дослідницька експедиція

юних природослідників розпочала

свою роботу

З 28 червня 2018 року на території геологічної пам’ятки природи Бутова гора, що на Шишаччині, розпочала свою роботу обласна науково-дослідницька експедиція для слухачів очно-заочної біологічної школи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Участь у роботі експедиції беруть 68 дітей з різних районів та міст Полтавщини.

 

Наметове містечко розмістилося у місцях, які пов’язані з іменем видатного вченого, першого президента Академії наук України В.І.Вернадськог На урочистій лінійці, присвяченій відкриттю експедиції, дітей привітав директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Віталій Григорович Бедніна. Урочисто піднято національний прапор, пролунав Гімн України.
 

Традиційно відкриття наметового містечка – це посвята його мешканців у юні екологи, коли всі діти проходять «вогонь», «воду» та «мідні труби».

Обряд посвяти у юні екологи здійснив начальник експедиції Микола Олексійович Журавель.
 

Обласна науково-дослідницька експедиція - це нова форма роботи з дітьми у природному середовищі.
 

Науковий супровід під час експедиції здійснюють науковці національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка та національного технічного університету імені Ю.Кондратюка. Протягом трьох тижнів юні дослідники природи вивчатимуть флору і фауну на природно-заповідних територіях Шишацького краю.
 


Крім екскурсій та навчальних занять з біології та хімії, учасників експедиції чекають цікаві пізнавально-розважальні заходи, спортивні ігри та змагання.
 


 

У таборі «Еколог» відбулися заходи,

присвячені Дню Конституції України

Із 25 по 28 червня 2018 року в обласному дитячо-юнацькому оздоровчому табор

Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2019