MENU
НЕ РУБАЙ ЯЛИНКУ!
   У мальовничому куточку Полтавщини, де стежинки припорошені снігом, і вже відчувається подих зими, в передноворічні дні трапляються дива. Тому і цього року не стало виключенням.
   19 грудня в Шишацькій філії Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулася акція «Не рубай ялинку!» В акції взяли участь вихованці гуртків та учні Шишацької спеціалізованої школи ім. В. І. Вернадського, які підготували яскраву виставку композицій і букетів на зимову тематику. Проводився конкурс на найкраще виготовлення новорічних іграшок та на найдовшу гірлянду. Учні вразили присутніх своїми витворами мистецтва. Руки вправно майстрували, а вогник натхнення сяяв у очах дітей.
 

   Ніхто не залишився байдужим до цього дійства! Навіть найменші вихованці прикрашали стіни своїми малюнками. Також співали пісень, розповідали вірші, грали в ігри.
 

   Переможці були нагороджені грамотами та солодкими подарунками. З посмішкою на обличчі всі задоволені поверталися додому.
СВЯТО МИКОЛАЯ
 
 
Святий та добрий Миколаю,
На тебе ждемо вже давно,
Що даш Ти нам — ми ще не знаєм,
Та просимо Тебе одно:
Ти нашим родичам дай сили,
Щоб виховати нас могли,
Від Бога втіхи дочекали,
Коли зростуть їх діточки.
Усьому нашому народу
Дай добру волю й много літ,
Щоб пісня — слава України,
Полинула на цілий світ.
 
   20 грудня 2011 року у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді у межах масових заходів, присвячених новорічним святам, було проведено свято Святого Миколая.
 

   Учасниками стали 25 вихованців гуртка "Квіткова фантазія", що працює на базі Полтавського СНВК № 86 (керівник – Мирна Галина Миколаївна). Юні артисти створили у закладі святкову атмосферу, радуючи глядачів веселими та яскравими виступами: піснями, танцями, віршами, театралізованою виставою.
 

   Після святкової програми артисти отримали солодкі подарунки від Святого Миколая-Чудотворця.
 

 
Обласний збір юних екологів, дослідників сільського та лісового господарства, учасників обласного та всеукраїнських конкурсів, акцій, проектів
   Відповідно до наказу Головного управління освіти і науки облдержадміністрації від 24.10.2011 р. № 417 „Про проведення обласного збору юних екологів, дослідників сільського та лісового господарства, учасників обласного та всеукраїнських конкурсів, акцій, проектів” у місті Полтаві 24 листопада 2011 року проведено обласний збір юних екологів та дослідників сільського і лісового господарства. Організаторами збору є Головне управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Полтавської обласної ради.
 
 
   Під час заходу було проведено підсумки обласного етапу Всеукраїнських конкурсів "Мій рідний край, моя земля”, "До чистих джерел”, "Парки – легені міст і сіл”, "Галерея кімнатних рослин”, „Джміль та Бджілка”, „Ліси для нащадків”, „Птах року”, обласного конкурсу екологічних плакатів „Природа і люди”, трудових акцій та суспільно-корисної роботи „Турбота молоді тобі, Україно!”, „Юний селекціонер”, „Рослини – рятівники від радіації”, „Вчимося заповідувати”, „Зелений паросток майбутнього”, "Біощит", „Збережи ялинку”, "Географічний майданчик в дії", "Юний дослідник", дитячого малюнку "Зоологічна галерея", Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна", Всеукраїнського конкурсу навчально-дослідних земельних ділянок, науково-освітнього проекту "Мікроскопічні водорості – показники екологічного стану довкілля".
 

   У зборі взяли участь 225 школярів з 30 районів та міст області.
 

   Активну участь у конкурсах, акціях, проектах взяли участь учні міст Комсомольська, Полтави, Кременчука, Лубен, Миргорода, Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та Великобагачанського, Диканського, Глобинського, Зіньківського, Котелевського, Лохвицького, Новосанжарського, Полтавського, Решетилівського, Чорнухинського, Чутівського, Шишацького районів.

 

   Робота учасників конкурсів була направлена на формування екологічної культури особистості, активізацію пізнавальної, творчої та просвітницької діяльності учнів, дослідницьку роботу в галузі сільського і лісового господарства.
 

   Учні вивчали стан прибережних смуг, біорізноманіття земного покриву, проводили роботу з укріплення берегів, розчищення джерел, криниць, висаджували дерева та кущі, займались дослідництвом в галузі сільського і лісового господарства.
 
 
   Під час обласного збору підведені підсумки двох обласних та 35 обласних етапів всеукраїнських конкурсів, акцій, проектів. 274 учнівських колективи області нагороджені дипломами Головного управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації та грошовими винагородами за перемогу в конкурсах за рахунок обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Керівники колективів, які стали призерами даних заходів, нагороджені листами подяки Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
 
 
Тиждень сільського господарства
   З 14 по 17 листопада 2011 р. відділом сільського господарства було проведено Тиждень сільського господарства з метою розширення теоретичних знань гуртківців, виховання інтересу до галузі сільського господарства серед вихованців закладу. Учасниками заходів були члени гуртків "Юні овочівники", "Юні рослинники", "Юні друзі природи", "Юні кролівники", "Юні птаховоди" з Полтавської гімназії № 6, школи-інтернату № 1, НВК № 85, дошкільного навчального закладу № 72.
 

   У рамках Тижня було проведено Свято врожаю, вікторини "Ми – велика овочева сім’я", "Цікаві домашні тварини", "Рослини навколо нас", "Овочевий калейдоскоп", КВК "Домашні тварини".
 

   Всього заходами було охоплено 87 вихованців. Найактивніші учасники відзначені призами та подарунками.
 
Обласний семінар-практикум керівників гуртків фотонатуралістів
   17 листопада 2011 року Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді було проведено обласний семінар-практикум керівників гуртків фотонатуралістів «Мультимедійна фотографія». У заході брали участь представники з Карлівського, Новосанжарського, Полтавського, Лохвицького районів та міста Полтави. На семінар були запрошені Желтишев Юрій Петрович, викладач курсів Полтавської фотоакадемії, Луценко Сергій Володимирович, керівник фотовідеостудії Полтавського обласного центру наукової-технічної творчості, Чупрунов Андрій Васильович, керівник гуртка «Альфа» Полтавського міського центру позашкільної освіти.
 

   Фахівці в сфері фотовідеозйомки разом з учасниками семінару обговорювали питання: активізації уваги, зацікавленості вихованців під час занять у фотогуртках шляхом інтерактивного навчання, помилок при роботі з пейзажем, студійного освітлення.
 

   Керівником гуртків «Фотонатуралісти» Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Соловйовим Геннадієм Вікторовичем презентовано фотовиставку гуртка в клубі «Ровесник».
   Під час семінару було підведено підсумки заочної обласної фотоолімпіади серед учнівської молоді «Пізнай свій рідний край!».

 

Участь у обласному конкурсі з декоративно-ужиткового мистецтва
"Зимові фантазії"
   9 листопада 2011 року Головним управління освіти і науки облдержадміністрації, Полтавським обласним центром естетичного виховання учнівської молоді було організовано обласний конкурс з декоративно-ужиткового мистецтва "Зимові фантазії" (номінація "Фітодизайн"). У холі обласного центру естетичного виховання учнівської молоді змагалися 29 команд з 4 міст та 10 районів області.
 

 
  Це учні 13 загальноосвітніх і вихованці 16 позашкільних навчальних закладів.
 
            Команду Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді представляли Фадєєва Маргарита та Гнатенко Анастасія – вихованці гуртка "Квітникарі-аранжувальники" (керівник Телюк Наталія Василівна).
 

  Кожна команда мала виконати два конкурсних завдання на тему "Зимові сни":
   1. Виготовлення фіранки з використанням рослинного матеріалу та аксесуарів.
   2. Інтер'єрна композиція у вільному стилі.
 
                 
 
   За рішенням журі команда ПоблЕНЦум виборола гран-прі конкурсу та отримала запрошення взяти участь у Всеукраїнському конкурсі, який відбудеться у м. Чернігові 01-04 грудня 2011 року.
 
  
Делегація шведських вчителів та учнів в Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді
  9 листопада 2011 р. Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді відвідала делегація шведських вчителів та учнів у кількості 12 осіб, які перебували в м. Полтаві в рамках міжнародного проекту "Цінності досліджуємо разом", як один із напрямків проекту "Екологія".
  Працівники закладу презентували гостям напрямки роботи та провели екскурсію по території центру.
 
 
 
 
 
ІІІ Всеукраїнський з'їзд працівників освіти
   28 жовтня 2011 р. Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України у м. Києві за участю Прем'єр-міністра України та Міністра освіти, молоді та спорту України був проведений ІІІ Всеукраїнський з'їзд працівників освіти.
 
 
   У роботі з'їзду взяли участь майже 1000 делегатів з усіх областей України – представники освіти, яких було обрано в регіонах.
   У складі делегації від освітян Полтавської області в роботі з'їзду взяли участь представники дошкільних, позашкільних установ, загальноосвітніх навчальних закладів, професійно-технічних закладів освіти, вищих навчальних закладів, Головного управління освіти, представників громадських освітянських організацій та профспілок.
   Представником від позашкільних закладів області був обраний директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Бедніна Віталій Григорович.
 

  Від Полтавської області на з'їзді виступив ректор Полтавського національного технічного університету Онищенко Володимир Олександрович.
 

 Проведення з'їзду зумовлене потребою у глибинному аналізі сучасного стану та проблем освітньої галузі, вітчизняного і світового досвіду, визначення стратегії і основних напрямків подальшого її розвитку.
  Тривало громадське обговорення основного документа, який виносився на розгляд з'їзду – Національної стратегії розвитку освіти України на 2012-2021 р. р.
  До проекту Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки учасниками ІІІ Всеукраїнського з'їзду працівників освіти були внесені наступні пропозиції:
  - збереження та розвиток мережі позашкільних навчальних закладів різних форм власності для надання додаткових освітніх послуг, виховання і розвитку дітей та молоді згідно з їх запитами і потребами (довести охоплення позашкільною освітою дітей шкільного віку до 45-50 відсотків);
  - використання виховного потенціалу системи позашкільної освіти як основи гармонійного розвитку особистості;
  - створення ефективної системи пошуку, підтримки і розвитку талановитої учнівської молоді;
урізноманітнення напрямів позашкільної освіти, удосконалення форм, методів і засобів навчання та виховання;
  - підготовку і обгрунтування пропозицій щодо внесення змін до статті 53 Конституції України в частині вдосконалення структури національної освіти відповідно до її міжнародної стандартної класифікації;
  - внесення змін до Бюджетного кодексу Україну в частині включення видатків на позашкільну освіту до переліку тих, які здійснюються з місцевих бюджетів різних рівнів і враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів;
  - розвиток мережі закладів дошкільної та позашкільної освіти за місцем проживання, у тому числі у сільській місцевості;
  - розроблення базового змісту позашкільної освіти та нових навчальних програм за напрямами позашкільної освіти на основі компетентнісного підходу;
  - розширення практики підготовки педагогічних працівників для роботи у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах за поєднаними спеціальностями або спеціальністю і спеціалізацією.
   Вирішенню питання працевлаштування випускників-педагогів та їх закріплення на педагогічний роботі сприятиме продовження практики виплати одноразової адресної грошової допомоги в п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю та уклали угоду на строк не менше як три роки про роботу загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах. Передбачено розширення кола педагогічних працівників, які мають право на отримання цієї допомоги шляхом залучення до нього педагогів дошкільних та позашкільних навчальних закладів, а також педагогічних працівників інших закладів системи загальної середньої освіти.
  - перегляд штатних нормативів дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів;
  - внесення змін до законодавства в частині підвищення тарифного розряду педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів до рівня тарифного розряду педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів;
  - розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року.
 
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «УКРАЇНА –САД»
   З 12 по 14 жовтня в м. Києві Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Національним університетом біоресурсів та природокористування України, Українським науково-дослідним інститутом садівництва УААН було проведено Всеукраїнський фестиваль «Україна – сад». Метою фестивалю є підвищення ефективності роботи на шкільних навчально-дослідних ділянках з садівництва, підготовка школярів до активної професійної самореалізації. Участь у цьому заході брали і вихованці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: Грищенко Карина та Єфімов Владислав під керівництвом завідуючої відділом сільського господарства Грищенко Н.Ю. презентували свої здобутки під час виставки досягнень творчих учнівських об’єднань садівничого профілю та захисту науково-дослідницьких робіт на секції «Плодівництво».
 
 
 
  
   Наші гуртківці взяли також участь у трудовій акції –закладанні молодого саду на території Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та святковому ярмарку «Щедрість українського саду».
 
   За підсумками Всеукраїнського фестивалю «Україна – сад» члени гуртка «Барви природи» Грищенко Карина та Єфімов Владислав одержали грамоти учасників. Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді було нагороджено Дипломом ІІІ ступеня як переможця цього фестивалю.
 
 
23 вересня – День міста
   23 вересня 2011 року полтавчани відзначають 68-річницю з дня визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників.
  Знаменній даті було присвячене обласне свято квітів у місті Полтаві. Свято проводилось за сприяння Полтавської обласної державної адміністрації у межах екологічного фестивалю ECO-FEST POLTAVA.
   У цьому заході взяли участь загальноосвітні та позашкільні навчальні заклади області. Учасники свята підготували тематичні панно із квітів, які присвятили красуні Полтаві.
   Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді також взяв участь у проведенні свята краси та квітів. Велична квіткова композиція «Квітни, моя Полтаво» у вигляді вінка з живих квітів та яскравих стрічок привертали увагу численних відвідувачів виставки.
 
 
 
Дні відкритих дверей
  З 05 по 08 вересня 2011 року Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводив Дні відкритих дверей.
   Програмою заходу було передбачено:
   – екскурсії по території закладу (живий куточок, зоолого-тваринницька база, навчально-дослідні земельні ділянки, теплиця, садок та ін.);
   – відвідування майстер-класів з флористики, аранжування та біокераміки;
   – участь у пізнавальних вікторинах
   – огляд виставки робіт гуртківців закладу.
  За цей час навчальну базу Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відвідали близько 2 тисяч учнів полтавських загальноосвітніх навчальних закладів.
 
 
 
Виставка до Дня незалежності України
   З нагоди відзначення 20-ї річниці незалежності України на майдані біля обласного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя відбувалися урочистості. Гідне місце у святкових заходах було відведено виставці, яку представляли позашкільні навчальні заклади. Педагогічні працівники Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді також брали участь у виставці, яка по праву зібрала найбільшу кількість відвідувачів. До уваги дорослих та дітей були виставлені найкращі роботи гуртків квітникарів-аранжувальників, біокераміки, екзотичні тварини куточка живої природи, друкована продукція центру (інформаційно-методичні вісники, буклети).Також на виставці було організовано дегустацію та продаж меду з навчальної пасіки навчального закладу.
 
Святковий день – двадцять четверте серпня,
Так хочеться усмішок і пісень.
Віднині Україна незалежна.
Запам’ятайте, люди, світлий день!
 
Здійснилась давня заповітна мрія,
Бажання і надія поколінь.
Це почуття свободи серце гріє
І піднімає думи височінь.
 
 
 
Екологічна експедиція "Чиста хвиля"
   З 20 по 29 липня була проведена традиційна екологічна експедиція «Чиста хвиля». Вона започаткована з 1995 року у формі байдаркового походу з метою зацікавлення підростаючого покоління екологічними проблемами, проблемами навколишнього середовища. ЇЇ організатори – Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у Полтавській області. В роботі експедиції брали участь учні-слухачі очно-заочної біологічної школи та дійсні члени МАН України з усіх куточків Полтавської області.
 

   Юні природоохоронці Полтавщини під час наукової подорожі мали змогу помилуватися найбільш повноводною і швидкоплинною річкою Полтавської області – Пслом, мальовничими гаями та луками, вранішнім співом пташок, запашним подихом настояного на травах повітря.
 
 
 

   Традиційною стала посвята в екологи членів експедиції «Чиста хвиля», під час якої діти проходять найрізноманітніші випробування, а наприкінці маршруту отримують свідоцтво учасника обласної екологічної експедиції та залікову книжку.
 

   Дані, зібрані під час експедиції, передаються в дослідницькі інститути, санітарно-епідеміологічні станції, використовуються при написанні наукових робіт членами Малої академії наук.
 

   Наукові дослідження юннатів поєднуються з цікавим відпочинком – посвятою в екологи, вечорами біля вогнища, спортивно-розважальними іграми. За час експедиції діти закріпили одержані знання, отримали навички науково-дослідницької роботи, заряд бадьорості, нових друзів.
 
 
 
 
Проведена обласна екологічна практика
   Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді з 29 червня по 18 липня 2011 р. була організована і проведена обласна екологічна практика у формі наметового містечка для слухачів очно-заочної біологічної школи на базі геологічної пам’ятки природи "Бутова гора" Шишацького району.
 
 
   Учасниками практики стали діти із Полтавського, Диканського, Решетилівського, Карлівського, Кременчуцького, Шишацького районів області та міст Полтави і Лубен.
 

   Роботою практики керували викладачі-фахівці природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, які мають вчену ступінь.
 
 
 
   Практика проходила по двох секціях: хімії та біології.
   Під керівництвом викладачів проходили навчально-тематичні екскурсії з ботаніки та зоології за маршрутами, які розробили науковці Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
 
 

   Поряд з отриманням поглиблених знань польова екологічна практика передбачала і організацію оздоровчої, спортивної, культурно-масової діяльності та відпочинку практикантів.
 

 
Про оздоровлення у Всеукраїнському таборі "Юннат"
   З 03 по 16 липня 2011 р. у Всеукраїнському таборі "Юннат" Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України перебувала на оздоровленні група дітей Полтавської області у кількості 33 осіб.
   Школярі були нагороджені путівками до табору як переможці всеукраїнських конкурсів та акцій еколого-натуралістичного спрямування. Серед членів делегації – учні загальноосвітніх навчальних закладів Зіньківського, Кременчуцького, Решетилівського, Новосанжарського, Великобагачанського, Глобинського, Лубенського, Полтавського та Чорнухинського районів, міст Миргорода, Кременчука, Комсомольська, вихованці гуртка "Овочівники" Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
   Вони посіли призові місця у конкурсах: "Вчимося заповідувати", "Парад квітів біля школи", "Дослідницький марафон", "Мій рідний край, моя земля", "До чистих джерел", "Годівничка", "Мікроскопічні водорості – показники екологічного стану довкілля", "Український сувенір", конкурсі колективів екологічної просвіти, трудовій акції "Кролик".
   Програмою табору було передбачено екскурсії до музеїв та визначних пам’яток історії і культури Києва, відвідування театру, прогулянка по річці Дніпро, заняття гуртків за інтересами дітей, які проводили керівники гуртків Національного еколого-натуралістичного центру, спортивні змагання, розважальні програми, інтелектуальні шоу. Для керівників делегацій було організовано роботу навчального курсу за програмою "Культура педагогічного менеджменту". 
   За активну участь у заходах, що проводились у таборі, 9 дітей були нагороджені грамотами НЕНЦ.

 
День захисту дітей
  01 червня 2011 р. колектив Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді взяв участь у проведенні обласного свята "Світ мого дитинства", присвяченого Міжнародному дню захисту дітей.
 

  Свято відбулося на площі біля обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.
 

  Виставка, представлена нашим закладом, мала безліч цікавих експонатів: творчі поробки кращих гуртківців з флористики, аранжування, біокераміки, квілінгу; мешканці живого куточка, серед яких були шиншили, синьоязикий сцинк, равлики ахатіни, паличники, хом’яки та інші тварини.
  Керівники гуртків "Квіткова фантазія" Мирна Г.М., "Квітникарі-аранжувальники" Панасенко Н.В. та "Фітодизайн з основами художньої майстерності" Трутень В.В. провели майстер-класи.
 

  Команда гуртківців закладу взяла участь у ігровій програмі "Веселковий експрес", за що була нагороджена Грамотою та призами.