Середа, 17.01.2018, 11:38
Полтавський обласний
еколого-натуралістичний центр
учнівcької молоді
| RSS
Меню сайту
Адреса
36003, м. Полтава
пров. Госпітальний, 10
Телефон: (05322) 7-41-24
ekocentrpl@mail.ru
Пошук
Структура очно-заочної біологічної школи
Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді
   Перед педагогічним колективом Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді постало завдання пошуку та підтримки обдарованої, творчої учнівської молоді, нової генерації української творчої еліти, підготовки старшокласників до проведення науково-дослідних і експериментальних робіт членів Малої академії наук та НТУ України, вступу їх до вищих навчальних закладів.
   Ось із цією метою у листопаді 2000 року була створена очно-заочна біологічна школа (далі - ОЗБШ), що діє як структурний підрозділ Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, у своїй роботі керується Законами України "Про загальну середню освіту", "Про позашкільну освіту".
   Очно-заочна біологічна школа - нетрадиційна форма роботи з обдарованими учнями, основною метою якої є забезпечення допрофесійної підготовки, створення умов для творчої самореалізації та всебічного розвитку особистості та є одним із перспективних напрямків виявлення, підтримки таланту, обдарувань, які сприяють подальшому розвитку здібностей, формуванню особистості.
   ОЗБШ Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді працює по двох секціях: хімії та біології і здійснює навчально-виховний процес за 2-річними програмами із заочною формою навчання.
 
   
 
Організація навчально-виховного процесу
очно-заочної біологічної школи
   Учасниками навчально-виховного процесу ОЗБШ є учні 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області, які зараховуються згідно заявок та результатів написання контрольних робіт.
   Основними документами, що регулюють навчально-виховний процес, є:
   - навчальний план, який затверджується директором Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за погодженням Головного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації;
   - журнал обліку проведених викладачами занять;
   - відомості оцінок за результатами кожного семестру.
   Відповідно до навчального плану та режиму, очно-заочна біологічна школа самостійно визначає програми, підручники, посібники, яким надано гриф Міністерства освіти і науки України, а також форми і методи навчання, виховання, систему оцінювання знань учнів, порядок проведення заліків семестру. Переведення учнів на другий рік навчання здійснюється за умови успішного закінчення першого року. Порядок випуску визначається згідно з Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 964.
   Заочна біологічна школа у межах часу, передбаченого навчальним планом, встановлює структуру навчального року - за семестрами, а також їх тривалість. Тривалість семестру регламентується розкладом занять. Розклад занять складається відповідно до робочого навчального плану з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог. Навчальний рік починається 1 жовтня. Після першого року навчання для слухачів біологічної школи проводиться польова практика.
 
Обласна науково-дослідницька експедиція
   Науково-дослідницька експедиція - це нова форма роботи з дітьми у природному середовищі. Тематичні екскурсії, комплексні екологічні експедиції дозволяють лише частково розв´язати проблеми практичного вивчення рослинного та тваринного світу.
   Серед найголовніших завдань науково-дослідної експедиції з учнями можна назвати такі:
   - виховання любові до природи рідного краю;
   - закріплення теоретичних знань, набутих під час занять гуртків;
   - оволодіння методами польових зоологічних та ботанічних досліджень;
   - вивчення фауни оточуючої місцевості;
   - проведення самостійних спостережень за живими об´єктами;
   - виконання дослідницьких робіт;
   - виявлення рідкісних видів рослин та тварин і їх охорона.
   Обласну науково-дослідницьку експедицію проводять на базі геологічної пам´ятки природи "Бутова гора" Шишацького району, де знаходилась садиба видатного вченого, першого президента Української академії наук В.І.Вернадського.
   Екскурсії та практичні заняття під час експедиції проводять викладачі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка: кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент кафедри біології та основ здоров´я людини Закалюжний В.М.; доктор біологічних наук, професор кафедри ботаніки та навчання біології Гапон С.В.; кандидат біологічних наук, завідувач кафедри екології та охорони довкілля Смоляр Н.О., кандидат сільськогосподарських наук, викладач кафедри розведення і генетики сільськогосподарських тварин Полтавської державної аграрної академії Васильєва О.О.; кандидат педагогічних наук, заступник декана з наукової роботи природничого факультету Кращенко Ю.П.
   Заняття передбачають як лекційні, лабораторні форми навчання, так і проведення практичних досліджень та самопідготовку учнів.
   Під час експедиції учні ознайомлюються з характеристикою екосистем (ліс, водойми, луки, агроценози) та технікою і методикою збору ботанічного та зоологічного матеріалу, видовим складом рослин і тварин Полтавщини, занесених до Червоної книги України, вивчають хребетних та безхребетних тварин проточних і непроточних водойм (р. Псьол та Нардового озера). Екологічні дослідження зводяться до визначення антропогенного впливу на біогеоценози листяного лісу Бутової гори, визначення місця несанкціонованих вирубок лісових насаджень.
   В подальших етапах наукової експедиції учні отримують індивідуальні або групові завдання, які міняють при переході від одного біотипу до іншого, що допомагає вирішувати головну мету експедиції - навчити кожного учня польових методів дослідження різних груп рослин і тварин та закріпити вивчену теорію.
   Отже, під час обласної науково-дослідницької експедиції слухачі ОЗБШ поповнюють багаж своїх знань з різних біологічних дисциплін, ознайомлюються з науковою спадщиною академіка В.І.Вернадського, отримують навички топографічної зйомки, прогнозування погоди, навчаються самостійно спостерігати за тваринами в природних умовах, правильно обробляти зібрану інформацію, робити науково обгрунтовані висновки.
   Поряд з отриманням поглиблених знань учні одержують і заряд бадьорості. Після обіду діти беруть участь у різних спортивних змаганнях. А ввечері для них проходить розважальна програма з дискотекою, яку організовують керівники з виховної роботи.
   Харчування в таборі триразове. В достатній кількості постачаються свіжі овочі, фрукти та солодощі. Таким чином, діти на практиці закріплюють вивчену теорію та відпочивають і оздоровлюються, перебуваючи на свіжому повітрі.
   Результати практик часто знаходять своє продовження на рівні наукових робіт Малої академії наук.
 
 
 
 
 
 
 

Обласна зимова наукова предметна школа

       Для вихованців очно-заочної біологічної школи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, переможців та призерів предметних олімпіад природничого напряму, дійсних членів Малої академії наук України проходить обласна зимова наукова предметна школа (далі Школа).

             Школа проводиться в січні щороку, на базі обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог».

           Метою діяльності Школи є задоволення потреби учнів у додатковій освіті з дисциплін природничого циклу, виявлення та підтримки обдарованої молоді, підготовки старшокласників до проведення науково-дослідницьких і експериментальних робіт у системі Малої академії наук України, участі в предметних олімпіадах. Задоволення її потреб у професійному самовизначенні.

            Зміст роботи предметної школи спрямований на поєднання навчання з оздоровчими заходами.

           Навчальний процес у Школі здійснюється відповідно до навчального плану і навчальних програм та проходить за такими напрямками:

  • систематика та екологія тварин, ботаніка з основами екології;
  • загальна біологія та фізіологія людини;
  • неорганічна та органічна хімія.

         До викладацької діяльності залучаються науково-педагогічні працівники Полтавського національного педагогічного університету  імені В.Г. Короленка та Полтавської державної аграрної академії, які мають вчений ступінь та вчене звання.

         Фінансування та матеріально-технічне забезпечення школи здійснюються за рахунок коштів Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

 
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського

Вінницька обласна станція юних натуралістів

Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді

Донецький обласний еколого-натуралістичний центр

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Львівський обласний дитячий еколого-натуралістичний центр

Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Комунальний заклад "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради

Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Тернопільський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Херсонський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz