Середа, 23.01.2019, 03:57
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

Весна прийшла

Міжнародний природоохоронно-пропагандистський освітній проект «Весна прийшла»
Європейські партнерські організації Bird Life, а в Україні це Українське товариство охорони птахів, започаткували у лютому 2007 р. міжнародний природоохоронно-освітній проект „Весна прийшла”.
Проект починається 1 лютого, закінчується 22 червня щорічно і буде проводитися 5 років.
Проект „Весна прийшла” – це звичайні спостереження за птахами. Завдяки школярам і дорослим європейських країн, можливо відслідковувати прихід весни кожного року. Брати участь у проекті – це добра нагода покращити свої знання щодо птахів.
Основною активністю в рамках проекту „Весна прийшла” є реєстрація перших власних спостережень чотирьох ключових видів, обраних Вісниками весни: ластівки сільської, серпокрильця чорного, зозулі і лелеки білого – на спеціальній сторінці в Інтернеті www.springalive.net.
Якщо ви не маєте доступу до Інтернету, надсилайте, будь ласка, свої спостереження до Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, зазначаючи:
– дату спостережень вищенаведених 4 видів птахів;
– назву закладу, гуртка, дитячого колективу, району, області;
– прізвище, ім’я, по батькові керівника гуртка;
– прізвище та ім’я окремого учня, клас та назва школи.
Робити це потрібно оперативно, тому що інформація на карті оновлюється щодня. Результати спостережень кожного учасника будуть оприлюднюватися у вигляді анімаційних карт, які будуть відображати, як весна просувається по Європі. Результати будуть також аналізуватися для визначення „Європейського тижня” проекту – тижня, коли більшість людей побачило перших птахів. Ці знання допоможуть більше дізнатися про міграцію птахів в Європі.
Так із року в рік, аналізуючи отримані дані, можна з’ясувати, які тенденції переважають у датах прильоту чотирьох видів птахів, а також річні особливості прильоту птахів.
Взяти участь у проекті просто і цікаво не лише для школярів, а й для вчителів. Є освітні матеріали, які допоможуть впроваджувати проект зі своїм класом (гуртком). Із частиною цих матеріалів ви можете ознайомитися на сайті www.springalive.net у розділі "Для вчителів". Матеріали головним чином призначені для вчителів біології та молодших класів, а вправи розраховані на дітей віком 8-12 років, проте ми сподіваємося,що старшим школярам також буде цікаво взяти участь у проекті. Матеріали включають детальний опис чотирьох ключових видів проекту, деякі інструкції, як спостерігати за птахами, також ідеї для вправ, ігор і завдань, що базуються у проекті "Весна прийшла".
Завдяки допомозі вчителів та школярів буде зібрано чисельні спостереження, які зроблять дослідження більш надійними і придатними для BirdLife International, Українського товариства охорони птахів і для інших міжнародних проектів, спрямованих на збереження птахів.
Матеріали та інформацію про участь у міжнародному проекті „Весна прийшла” надсилайте за адресою: 36003, м. Полтава, пров. Госпітальний, 10, Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (тел. (05322)7-41-24) до 15 червня кожного року.
Переможці та призери обласного етапу проекту будуть нагороджені Дипломами та Подяками Головного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Грамотами Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
 
Анкета спостережень за птахами Учасника міжнародного проекту «Весна прийшла»
Де саме ти спостерігав (або чув) птаха:
1) Країна, область _________
2) Як тебе звати (прізвище та ім’я керівника дитячого об’єднання, дитини)? ___________
3) Ти хлопчик чи дівчинка? _______
4) Скільки тобі років? _____________
5) Назва гуртка, школи _______________
6) Зроби позначку біля того виду птаха, якого ти спостерігав або чув. Вкажи дату спостережень за птахами:
- ластівка сільська ________
- серпокрилець чорний ________
- лелека білий ___________
- зозуля __________
Пошук
Календар
«  Січень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2019