Середа, 17.01.2018, 11:40
Полтавський обласний
еколого-натуралістичний центр
учнівcької молоді
| RSS
Меню сайту
Адреса
36003, м. Полтава
пров. Госпітальний, 10
Телефон: (05322) 7-41-24
ekocentrpl@mail.ru
Пошук
Всеукраїнська природоохоронно-пропагандистська акція «Великий зимовий облік птахів»
Всеукраїнська акція «Великий зимовий облік птахів» є наймасовішим заходом із вивчення птахів у всьому світі.
Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, ВЕЛИКИЙ ЗИМОВИЙ ОБЛІК отримав широку підтримку серед дітей і дорослих, забезпечуючи нас щорічно необхідними даними про зимуючих в Україні птахів. Із року в рік кількість учасників Великого зимового обліку в Україні зростає, що допомагає нам збирати важливі дані про стан популяцій загальнопоширених видів птахів Європи.
 
Проведіть годину з птахами вашого саду
Коли відбувається Великий зимовий облік птахів? Традиційно Великий зимовий облік птахів відбувається щорічно в останні вихідні січня.
Де спостерігати птахів під час Великого зимового обліку? У дворі будинку, в саду, на шкільному подвір’ї, у міськкому парку — в межах населеного пункту, адже мета цього обліку — порахувати чисельність птахів і з’ясувати які саме види залишилися зимувати поряд з нашими домівками.
Як правильно рахувати птахів під час Великого зимового обліку? Проводьте облік протягом однієї години. Рахуйте види та кількість побачених птахів. Наприкінці годинного обліку зафіксуйте найбільшу кількість кожного виду птахів, яку ви одночасно спостерігали в будь-який час протягом цієї однієї години (не враховуйте птахів, що пролітають садом).
Важливо! Не підраховуйте всіх побачених птахів, оскільки деякі з них можуть повертатися до вашого саду кілька разів протягом години спостережень. Наприклад, синиця велика, яка 10 разів повертається до вашого саду протягом години, не означатиме, що в саду перебувало 10 синиць.
У яку пору дня найкраще проводити Великий зимовий облік птахів? Птахи найактивніші вранці. Якщо вести облік в цю пору дня, є змога побачити й нарахувати більше видів птахів.
Яких птахів ви зможете спостерігати під час Великого зимового обліку? Ворон сірих, галок, граків, горобців хатніх, дятлів, синиць блакитних і великих, сойок, сорок, снігурів, омелюхів тощо. Занотовуйте до анкети лише ті види, які вам вдалося визначити.
У ВЕЛИКОМУ ЗИМОВОМУ ОБЛІКУ можуть брати участь усі без винятку, оскільки тут не потрібно володіти особливими методами обліку птахів чи бути експертом в орнітології. Тут не мають значення ні вік, ні фахові навички, а лише бажання, адже Великий зимовий облік - це найкраща нагода, щоб розпочати спостерігати за птахами.
Приєднавшись до сотень і тисяч людей по всій Україні та рахуючи зимуючих пернатих у своєму саду або найближчому парку, ви сприяєте збереженню диких птахів, адже знаючи динаміку чисельності певного виду, ми зможемо вчасно вжити заходів для його збереження.
Проведіть годину на природі, спостерігаючи птахів неподалік своєї домівки та допоможіть нам з'ясувати, який вид очолює список зимуючих в Україні пернатих і хто найчастіше навідується за поживою до садів і парків узимку.
 
Як взяти участь у ВЕЛИКОМУ ЗИМОВОМУ ОБЛІКУ?
Участь у Великому зимовому обліку не вимагає особливих зусиль й водночас є надзвичайно захопливою. Усе що необхідно - це вийти в сад або в місцевий парку в останні вихідні січня.
Перебуваючи в саду протягом години рахуйте птахів, запишіть найбільшу кількість птахів кожного виду, яку ви одночасно спостерігали в саду (не враховуючи птахів, що пролітають садом) у будь-який час протягом цієї години.
Важливо! Не рахуйте всіх побачених птахів, оскільки деякі з них можуть повертатися до вашого саду кілька разів протягом години спостережень. Наприклад, синиця блакитна, яка 10 разів повертається до вашого саду протягом години, не означатиме, що в саду перебувало 10 синиць.
Надсилайте свої спостереження на адресу Товариства або скористайтеся анкетою спостережень на сайті за адресою www.birdlife.org.ua/wintcoun.htm.
 
Конкурс
Надішліть розповіді про свої враження, цікаві факти, події під час спостережень, а також фотографії. Найкращі з них будуть опубліковані в членському часописі "Птах", а переможці отримають призи.
Підсумковий звіт за результатами обліку буде розміщено на сайті Товариства в березні кожного року.
Учасники обласного етапу Всеукраїнської природоохоронної акції «Великий зимовий облік птахів» надсилають матеріали про результати своєї роботи та анкети спостережень за птахами до обласного оргкомітету до 01 лютого кожного року за адресою: 36003, м. Полтава, пров. Госпітальний, 10, Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (тел. (05322) 7-41-24).
Переможці та призери обласного етапу Всеукраїнської акції «Великий зимовий облік птахів» будуть нагороджені Дипломами та Подяками Головного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, Грамотами Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та цінними подарунками.

Анкета

Протокол 2014

Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського

Вінницька обласна станція юних натуралістів

Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді

Донецький обласний еколого-натуралістичний центр

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Львівський обласний дитячий еколого-натуралістичний центр

Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Комунальний заклад "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради

Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Тернопільський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Херсонський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz