Неділя, 19.05.2019, 15:13
Вітаю Вас Гість

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр

учнівcької молоді

Меню сайту
Статистика

Новини

Блискуча  перемога юних науковців Полтавщини у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі Intel-Eкo Україна 2016

   Міністерство освіти і науки України спільно з компанією Intel Україна, Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді у м. Києві з 16 по 19 лютого 2016 року провели Всеукраїнський науково-технічний конкурс Intel-Eкo Україна 2016 – національний етап Міжнародного конкурсу Intel ISEF 2016. Координатором конкурсу у Полтавській області виступає Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

   Цього року на конкурс було подано понад 300 проектів з усіх куточків України, 197 з яких пройшли відбір до другого, очного етапу конкурсу. Саме ці проекти змагались у категоріях «Біологія», «Екологічна інженерія», «Навколишнє середовище», «Науки про Землю», «Науки про людину», «Хімічна та біологічна інженерія» та «Хімія».

   Полтавську область на конкурсі представляла команда, яка була сформована та супроводжувалась Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді, у складі:

   – Дуброви Євгенії, Новосьолової Тетяни, учениць 9 класу Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка (командний проект «Використання рослин-саліцилатів як природних замінників ацетилсаліцилової кислоти з метою профілактики тромбозу»);

   – Бородині Єлизавети, учениці 11 класу Кременчуцької спеціалізованої школи I-III ступенів № 10 з поглибленим вивченням англійської мови (проект «Соціально-психологічний феномен брехні»);

   – Борщ Каріни, учениці 10 класу Полтавської гімназії № 33 (проект «Визначення якості сиру «Російський» за фізико-хімічними і мікробіологічними показниками»).

   Офіційними партнерами конкурсу стали: Благодійний фонд «Мистецький Арсенал», який надав можливість проведення Конкурсу «Intel-Еко Україна 2016» в приміщенні найбільшого музейного комплексу України «Мистецький Арсенал», та музей популярної науки і техніки «Експериментаніум».

   За підсумками дводенного захисту постерів (відкритий стендовий захист та наукове інтерв’ю з представниками журі) Дуброва Євгенія та Новосьолова Тетяна вибороли І місце, а

також разом з Бородиньою Єлизаветою отримали право на участь у Міжнародному Конкурсі-Форумі IFSES – International Forum for Science and Engineering Students, який відбудеться 18-21 квітня 2016 року в м. Гвадалахара (Мексика).  Вітаємо переможців!

 

Перемога у Всеукраїнському конкурсі юних зоологів і тваринників

   З 9 по 11 лютого 2016 року делегація Полтавської області у складі: Лаврика Антона та Хмелевського Дмитра, вихованців філії Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у Полтавському районі, учнів Терешківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Полтавської районної ради, Андрущенко Юлії, учениці 9 класу Хорольської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1, Золотоверх Аміни, учениці 9 класу Великобудищанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Гадяцької районної ради взяли участь у ІІ етапі ХІІ Всеукраїнського конкурсу юних зоологів і тваринників. Захід відбувався у місті Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді

   Конкурсанти представили на розсуд журі свої науково-дослідницькі роботи.

   За рішенням журі Лаврик Антон посів ІІ місце в секції «Тваринництво» за проект «Дослідження збільшення продуктивності кролів шляхом ущільнення окролів», Хмелевський Дмитро – ІІІ місце в секції «Зоологія» з роботою «Жуки околиць с. Терешки Полтавського району». 

   Учасники-переможці були нагороджені дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

 

Зимове оздоровлення в таборі «Еколог»

   Першочерговим завданням закладів освіти під час зимових канікул є організація змістовного оздоровлення та відпочинку дітей. Саме з цією метою уже протягом декількох років поспіль в обласному дитячо-юнацькому оздоровчому таборі «Еколог» Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, що у с. Міські Млини Зіньківського району проводять свої зимові канікули діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування.

   

   З 28 грудня 2015 року по 18 січня 2016 року в таборі оздоровлюється 61 дитина з 4 інтернатних закладів Полтавського регіону, а саме з Кобеляцької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат Полтавської обласної ради, Полтавської обласної школи-інтернат І-ІІІ ступенів №2 імені Н.К. Крупської для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, Гадяцького дитячого будинку Полтавської обласної ради та Полтавської спеціалізованої загальноосвітньої школи – інтернат І-ІІІ ступенів Полтавської обласної ради.

   Під час зимового оздоровлення в умовах неможливості відвідування річки, здійснення походів по екологічним стежинам та до природоохоронних об’єктів, особлива увага приділяється організаційно-масовій роботі. Ця робота з дітьми вимагає спеціальних умінь, навичок, а особливо досвіду. Протягом оздоровчого періоду для забезпечення змістовного дозвілля дітей використовуються різні форми оздоровчо-пізнавальних заходів.

   Конкурсні програми дали змогу дітям розкрити свої таланти, здібності. Так протягом оздоровлення в таборі організовано велику кількість різних тематичних заходів (спортивних, екологічних, вокально-хореографічих, патріотичних):

 • «Алло, ми шукаємо таланти!», конкурс акторської майстерності – всі бажаючі мали змогу продемонструвати свої пісенні, хореографічні або поетичні здібності;
 • «Шерлок Холмс і доктор Ватсон», «Шоу ерудит», «Україно моя – від А до Я» – пізнавальні програми, під час яких учасники мають змогу проявити свою кмітливість, знання;
 • «Веселі старти», «Поклик Джунглів», «Книга рекордів Еколога» – у цих спортивно-розважальних заходах діти змагалися у швидкості, спритності, витривалості.

   Під час одного з таких заходів дітей відвідали гості, а саме Бедніна Віталій Григорович, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та Деркаченко Анатолій Володимирович директор Гадяцького дитячого будинку.

Новорічно-різдвяний цикл свят є найулюбленішим часом у дітей і у дорослих.

   Під час святково-розважальної програми «Новорічна подорож» діти мали змогу познайомитися із традиціями святкування Нового року в різних куточках світу. Дід 

   На різдвяні свята всі бажаючі мали змогу долучитися до участі у мюзиклі «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Дітей привітали зі святом герої твору видатного письменника М.В. Гоголя: Вакула, Оксана, Солоха, Чорт, Цариця.

   13 січня 2016 року для всіх відпочиваючих організоване Свято Меланки, під час якого діти мають змогу долучитися до українських звичаїв та традицій, таких як обряд водіння кози, щедрування.

   Під час перебування у таборі діти мають змогу відвідувати різноманітні майстер класи організовані педагогами Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Тематика майстер класів дуже різноманітна і може максимально охопити всі рівні інтересів дітей:

 • «Я фотограф»;
 • «У світі комп’ютерних технологій»;
 • «Пізнай себе»;
 • Виготовлення новорічних листівок, іграшок, сувенірів;
 • Виготовлення картин у стилі мозаїка;
 • Виготовлення робіт у різних техніках (квілінг, орігамі, біокераміка).

   Взимку, як і в теплу пору року, дітям важливо бувати на свіжому повітрі.

   Зимові розваги та активний відпочинок на подвір’ї є незамінним під час зимового оздоровлення. Діти каталися на санчатах, грали в сніжки, ліпили сніговиків.

   Для урізноманітнення відпочинку під час зимового оздоровлення, педагогічний колектив поєднавши екскурсійну та педагогічну роботу застосовує інноваційну форму роботи – екскурсійну педагогіку.

   Так для дітей були організовані екскурсії до:

 • Державної спеціалізованої художньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні», де діти мали змогу познайомитися з колекціями гончарних виробів та долучитися до майстер-класу по виготовленню посуду з глини.

 • Музею українського весілля – тут діти взяли участь в інсценованому обряді весілля. В експозиції музею представлені: весільне вбрання того часу (більше 50 років тому назад), меблі та предмети побуту, безліч вишитих рушників, сорочок та навіть скриня нареченої.

 • Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішнянської кераміки Леоніда Сморжа. Окрім огляду експозиції Музею-садиби, діти змогли долучитися до традиційного колядування приуроченого до Різдва Христового. По завершенню всі учасники дійства отримали солодощі.

   Надзвичайно важливою умовою для повноцінного оздоровлення та розвитку дітей є харчування. Відпочиваючі забезпечені повноцінним збалансованим п’ятиразовим харчуванням, мають змогу щодня споживати фрукти, солодощі та десерти. Українські традиції у святкуванні Нового року, Різдва, Свята Меланки супроводжуються приготуванням спеціальних (обрядових) страв, що мають символічне значення. Тож і під час оздоровлення діти не залишилися осторонь, їх пригощали варениками, кутею та іншими смаколиками.

 

Збережемо зелені красуні

   Напередодні новорічно-різдвяних свят у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді традиційно працює майстер-клас з виготовлення новорічних композицій та новорічно-різдвяна виставка «Збережи ялинку».

   Майстер-класи з виготовлення новорічних композицій проводяться у закладі уже майже двадцять років поспіль досвідченими керівниками гуртків. Новорічні композиції – альтернатива зеленим красуням-ялинкам, багато з яких знищуються під час проведення новорічних свят. Цього року в рамках проекту «Екоклас», у якому вихованці ПоблЕНЦум беруть участь третій рік поспіль, використовували поряд з природними вториинно перероблені матеріали – стрічки, тканину, нитки, пластикові стаканчики тощо. Тому подібні заходи виховують у дітей не лише естетичні смаки, а й сприяють екологічному вихованню учнівської молоді.

   Інтерв’ю журналістам телерадіокомпанії «Лтава» дав директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Бедніна Віталій Григорович.

   Цього разу працювали майстер-класи керівників гуртків «Флористика та фітодизайн інтер’єру» Мокляк Аліни Олексіївни та «Чарівна майстерня» Мандрагелі Олени Сергіївни.

   До виготовлення новорічних композицій мали змогу долучитися всі бажаючі. Усього участь у заході взяли 422 учні полтавських шкіл та вихованців Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Діти з задоволенням працювали, щоб подарувати свої композиції рідним.

   Задоволення від такого виду діяльності одержали не лише діти, а й дорослі.

   Найкращі роботи, представлені на новорічно-різдвяній виставці, будуть відправлені до Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді для участі у Всеукраїнському етапі конкурсу «Новорічна композиція».

 

Святий Миколай  завітав у гості

   18 грудня 2015 року до вихованців та педагогічних працівників Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді завітав святий Миколай.

   Новорічно-різдвяний цикл свят, мабуть, найулюбленіший час і у дітей, і у дорослих. Свято Миколая організувала разом зі своїми вихованцями керівник гуртка «Квіткова фантазія» Мирна Галина Миколаївна.

   Вихованню гуртківців на славних традиціях українського народу, гордості і поваги за свою країну та її історію у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді приділяється велика увага.

   Діти у віршах та піснях розповіли про святого чудотворця, про його добрі справи.

   Проведення такого свята  стало традиційним для вихованців обласного еколого-натуралістичного центру.

   Директор закладу Бедніна Віталій Григорович привітав зі святом  усіх присутніх.

   Святий Миколай  вручив юним артистам та присутнім на святі дітям солодощі.

   Юні артисти створили відчуття свята не лише у своїх однолітків, а й у працівників центру, які також були запрошені на свято. Подібні заходи сприяють національно-патріотичному та естетичному вихованню учнівської молоді.

 

Анонс

Збережи ялинку

   Напередодні новорічно-різдвяних свят у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді традиційно працюватиме майстер-клас з виготовлення новорічних композицій та новорічно-різдвяна виставка «Збережи ялинку».

   Новорічні композиції – альтернатива зеленим красуням-ялинкам, багато з яких знищується під час проведення новорічних свят.

   До участі у майстер-класах мають змогу долучитися усі бажаючі, подавши заявку за телефоном (05322) 7-41-24.

Свято Миколая

   18 грудня у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбудеться традиційне свято Миколая для вихованців закладу.

 

Вихованці Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді – воїнам АТО

   Національно-патріотичне виховання учнівської молоді у наш час має надзвичайно важливе значення. Формуванню майбутнього громадянина України, справжнього патріота у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді приділяється багато уваги. З цією метою застосовуються різні форми роботи з дітьми, проводяться різні заходи.

   З метою прикрашення новорічних ялинок для військовослужбовців у місті Слов’янськ та на горі Карачун вихованці гуртків долучилися до виготовлення новорічних прикрас. Різнобарвні шишки, янголи, новорічні диски та багато інших іграшок – усього 120 прикрас – виготовили вихованці для воїнів АТО.

   Бажання дітей та їхніх керівників – створити святковий новорічний настрій військовослужбовцям, які виконують свій священний обов’язок по захисту територіальної цілісності України.

   Виготовлені новорічні прикраси були передані військовому волонтеру Безсаловій Марині Яківні, яка доставить їх у зону АТО.

 

НАУКОВЦІ ТА ОСВІТЯНИ УКРАЇНИ ЗА МИР, СТАБІЛЬНІСТЬ ТА РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА

   30 листопада 2015 року у Києві урочисто відкрився Міжнародний форум «Науковці та освітяни України в ім’я утвердження миру, стабільності та розвитку суспільства». На запрошення організаторів участь у роботі форуму брав директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Заслужений працівник освіти України Бедніна Віталій Григорович.

   Захід відбувся за участю народних депутатів України, представників адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів, Органів державної влади та місцевого самоврядування, Національної академії наук України, Національної академії педагогічних наук, Національної академії аграрних наук, Національної академії правових наук, іноземних наукових установ.

   Організатори заходу – Академія вищої освіти України та Український інформаційно-видавничий центр «Галактика».

   Мета Форуму – координація зусиль у розв’язанні кризової ситуації, побудова держави європейського типу, сприяння механізмам демократичного діалогу.

   На урочистому зібранні були відзначені кращі науковці та освітяни України. Під час церемонії нагородження колектив Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді отримав відзнаку «За вагомий внесок у розвиток освіти України» та сертифікат учасника Міжнародного форуму «Науковці та освітяни України в ім’я утвердження миру, стабільності та розвитку суспільства». 

   До Форуму була видана книга «Науковці та освітяни України», до якої увійшла інформація про досягнення Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

 

Тиждень сільського господарства

   У Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді було проведено традиційний Тиждень сільського господарства, який мав на меті розширення теоретичних знань гуртківців, виховання інтересу до сільськогосподарської галузі. 

   До проведення Тижня залучені вихованці різних гуртків закладу.

   Розпочався захід конкурсом малюнків «У світі сільськогосподарських рослин». Протягом тижня було проведено: КВК «У світі рослин», вікторину «Овочеве асорті», заняття «Капустяні овочеві культури», вікторину «Рослини – мандрівники», конкурс малюнків «Свійські тварини», заочна екскурсія «Використання бобових культур у кулінарії», конкурс «Мій домашній улюбленець».

   Вихованці гуртка «Юні кролівники» взяли участь у розважальній програмі «Вчимося розуміти тварин». Мета заходу – навчити гуртківців усвідомлювати себе частиною природи; формувати інтерес до навколишнього середовища, розвивати увагу, спостережливість, виховувати у школярів дбайливе і гуманне ставлення до тварин.

   Завершився Тиждень проведенням масового заходу «Свято врожаю», під час якого дітей вчили бачити красу рідного краю, бережливого ставлення до результатів людської праці, виховували риси дбайливого господаря, познайомили з традиціями українського народу. 

   Для вихованців гуртків були проведені екскурсії до лабораторії квітництва та овочівництва, а також по зоолого-тваринницькій базі центру. Усього різними заходами було охоплено 138 вихованців. 

   Учасники конкурсів, вікторин, брейн-рингу були відзначені призами та подарунками.

 

Творча зустріч з делегацією із Дніпропетровської області

   У роботі Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді існує давня традиція – проведення творчих зустрічей та обмін досвідом роботи з колегами з різних областей України. Цього разу колектив  центру приймав гостей із Дніпропетровська. 

    Група педагогічних працівників та вихованців Дніпропетровського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді – переможців обласного конкурсу «Лелека», Всеукраїнського конкурсу «Мій рідний край, моя земля» і  слухачів обласної  Природничої школи з міст Дніпропетровська, Кривого Рогу, Павлограда, Васильківського, Дніпропетровського, Павлоградського, Солонянського, Царичанського та Широківського районів – усього21 учасник – прибула до Полтави з  метою проведення науково-просвітницької практики.

   Делегацію привітав директор закладу Бедніна Віталій Григорович, ознайомив присутніх із напрямками діяльності Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру, формами роботи з обдарованою учнівською молоддю. Юні природодослідники зустрілися з вихованцями Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

   Гості оглянули навчальні кабінети закладу, зоолого-тваринницьку базу лабораторію зоології.

   Полтавські колеги організували змістовне дозвілля для дніпропетровських друзів.  За час свого перебування гості ознайомилися з визначними місцями Полтави, відвідали історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», садибу-музей І.П.Котляревського,

та музей А. С. Макаренка у с. Ковалівка Полтавського району.

   Відбулася творча зустріч представників педагогічних колективів Дніпропетровського та Полтавського обласних еколого-натуралістичних центрів учнівської молоді. 

Обласний семінар-практикум керівників гуртків фотонатуралістів «Створення мультимедійного слайд-шоу»

   5 листопада 2015 року Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді приймав у стінах закладу керівників гуртків фотонатуралістів, любителів фотозйомки з усієї області. На обласний семінар-практикум, що мав назву «Створення мультимедійного слайд-шоу» були запрошені досвідчені фотографи з міста Полтава: Желтишев Юрій Петрович, викладач Полтавської фотоакадемії, Чупрунов Андрій Васильович, методист, керівник кінофотогуртка Полтавського міського центру позашкільної освіти. Координував роботу семінару Соловйов Геннадій Вікторович, керівник гуртка «Фотонатуралісти» ПоблЕНЦум.

   Учасники семінару обговорили наступні теми:

– новинки цифрової фотографії;

– створення мультимедійного слайд-шоу за новітніми технологіями HD-формату;

– формат фотографій;

– оформлення фотовиставки в рамці.

   18 учасників заходу мали можливість поділитися досвідом роботи та представити свої фотоматеріали на виставку.

 

Тиждень екології  в Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді

   З 26 по 30 жовтня 2015 року у Полтавському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді для вихованців закладу було проведено Тиждень екології.

   Протягом тижня діти брали участь у різноманітних заходах екологічного спрямування: екологічній вікторині «Дивосвіт природи», екологічному брейн-ринзі, екоквесті, екологічній грі «У гостях у природи» тощо.

   Для юних екологів було проведено тематичні екскурсії, конкурс екологічних плакатів та малюнків.

   На заняттях «Як я особисто можу допомогти природі» юні екологи висловили свої пропозиції щодо охорони навколишнього середовища, засвоїли основні принципи поводження людини в природі.

   Найактивніші учасники заходів були нагороджені призами.

   Загалом за час проведення Тижня екології було задіяно 548 вихованців закладу.

 

Екскурсія до Парасоцького лісу

   27 жовтня 2015 року для вихованців гуртків «Екологічне краєзнавство» та «Юні екологи» Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, учнів Полтавського центру професійно-технічної освіти було організовано екскурсію до регіонального ландшафтного парку «Диканський», а саме ботанічної пам’ятки природи «Парасоцький ліс», що мала назву «Осінні явища природи».

   Наукова подорож мала на меті вивчити біорізноманіття заповідної території, здійснити фенологічні спостереження за сезонним розвитком в природі та виявити вплив антропогенного фактору на екосистему.

   Юні екологи мали можливість побачити найбільший скарб парку – масиви вікових широколистяних лісів, які є типовими для Лівобережного лісостепу України, і водночас цікавими у ботанічно-географічному відношенні, оскільки саме тут знаходяться відомі реліктові центри. Учні під час екскурсії вивчали структуру лісу, ярусність, екологічні особливості основних деревних порід, їх роль у формуванні структури лісу. На чолі зі Смоляр Н.О., кандидатом біологічних наук, докторантом Київського національного університету імені Т.Г.Шевченка визначили, що основу деревостану пам’ятки природи складають дуби, а співдомінантами деревного ярусу є ясен високий, клен гостролистий. У нижчому ярусі – липа дрібнолиста, клен польовий. Також зустрічали у деревостані вишню пташину (черешню). Вона є рідкісним видом на Лівобережжі, а в Парасоцькому лісі досягає віку 100 років. На лісових галявинах серед чагарників зустрічали терен, глід, шипшину.

   Вихованці дізналися, що на трухлявих стовбурах дерев оселяються гриби, представники родів плітей, коріол, фоліота та ін. Звертали увагу на плодові тіла грибів-трутовиків, визначали їх роль в екосистемі (паразити, печіночниця звичайна), також вивчали сапротрофи (трутовик справжній, трутовик різнокольоровий). Діти ознайомилися з пристосуванням рослин-епіфітів (колоніальні зелені, синьо-зелені водорості, мохи, а також лишайники). Юні екологи спостерігали за пристосуванням рослин в осінній період: явище листопаду, плодоношення, поширення плодів та насіння, зміна забарвлення листя дерев та кущів.

 

Обласний збір екологів та дослідників сільського і лісового господарства «Здобутки юних»

   З 15 по 17 жовтня 2015 року на базі обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог» (с. Міські Млини Зіньківського району), що є структурним підрозділом Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, проводився обласний збір юних екологів та дослідників сільського і лісового господарства.

   Організаторами збору є Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Полтавської обласної ради.

   У заході взяли  участь 110  школярів з 28 районів та міст Полтавської області.

      Гості свята:

 • Ухань Олена Миколаївна, начальник відділу закладів інтернатного типу, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації;
 • Ківшик Олексій Іванович, головний лісничий Диканського досвідного лісомисливського господарства;
 • Лебідь Ірина Володимирівна, головний спеціаліст Департаменту екології та охорони природних ресурсів облдержадміністрації.

   Учасників заходу привітали Ухань Олена Миколаївна, начальник відділу закладів інтернатного типу, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Бедніна Віталій Григорович, директор Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, а також учасники художніх колективів Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського.

   Учасники збору взяли участь в акції «Посади своє дерево», під час якої кожна команда висадила дерева на території обласного дитячо-юнацького оздоровчого табору «Еколог» (усього 28 саджанців берези та 5 ялинок).

   Для учасників збору були проведені цікаві пізнавально-розважальні заходи: «Україна моя від «А» до «Я», спортивна естафета «Ми за здоровий спосіб життя», екологічний квест. Переможці естафет нагороджені подарунками.

   Під час заходу підведені підсумки чотирьох обласних та понад 30 обласних етапів всеукраїнських конкурсів, акцій, проектів.

   Робота учасників конкурсів була направлена на проведення практичної природоохоронної роботи, екологічних експедицій, походів, польових практик, екскурсій, під час яких молодь мала можливість спостерігати, досліджувати. Учні вивчали стан прибережних смуг, біорізноманіття земного покриву, вчилися аналізувати та систематизувати отримані знання.

   Активну участь у конкурсах, акціях, проектах взяли учні міст Комсомольська, Кременчука, Полтави, Глобинського, Зіньківського, Карлівського, Котелевського, Полтавського районів, Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та його філій у Полтавському, Кобеляцькому та Шишацькому районах.

   Учнівські колективи області нагороджені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, грамотами та грошовими преміями на загальну

Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Полтавський обласний еколого - натуралістичний центр
учнівської молоді © 2019