Середа, 17.01.2018, 12:08
Полтавський обласний
еколого-натуралістичний центр
учнівcької молоді
| RSS
Меню сайту
Адреса
36003, м. Полтава
пров. Госпітальний, 10
Телефон: (05322) 7-41-24
ekocentrpl@mail.ru
Пошук
ВІДДІЛ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
 
 
   Відділ сільського господарства включає в себе творчі учнівські об´єднання "Юні овочівники", "Юні рослинники", "Юні кролівники", "Птахівництво з основами ветеринарії та зоотехнії", "Юні любителі домашніх тварин" та навчально-дослідну земельну ділянку, яка розподілена на відділки:
- виробничий;
- колекційний;
- плодово-ягідний;
- польових і овочевих культур;
- закритий грунт;
- зоолого-тваринницький.
 
   Основні напрямки діяльності відділу сільського господарства:
- дослідницька робота на навчально-дослідній земельній ділянці;
- робота творчих учнівських об’єднань;
- координація обласних етапів всеукраїнських, міжнародних конкурсів, проектів, акцій.
 
   Основні напрями діяльності вихованців Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді на навчально-дослідній земельній ділянці: вирощування рослин, проведення фенологічних спостережень за ростом і розвитком рослин; закладання і проведення дослідів.
 
 
   У колекційному відділку Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру розташована ділянка лікарських рослин. З кожним роком видова кількість рослин на цій ділянці збільшується. У 2008 році зростало 18 видів рослин, а в 2015 році – понад 30 видів. За цією ділянкою доглядають вихованці гуртків «Знавці лікарських рослин».
   У відділку польових культур рослини вирощуються в системі сівозмін. Тут розміщені найважливіші культури нашої зони: просапні, кормові, технічні рослини. Учні в процесі дослідницько-практичних занять на ділянках відділку польових культур оволодівають різними способами вирощування сільськогосподарських культур, розширюють свої знання про рослинництво.
   Квітково-декоративний відділок навчально-дослідної земельної ділянки включає в себе ділянки сухоцвітів, однорічників, багаторічників, ландшафтного дизайну та квіткову клумбу, що прикрашає територію закладу.
 

 
    Відділок овочевих культур містить рослини, що вирощуються у відкритому грунті посівом насіння та розсади. Поряд із звичними для нас овочевими рослинами ростуть і малопоширені культури: чуффа, китайський білий огірок, лагенарія, люфа.
 

 
   Плодово-ягідний відділок включає в себе плодовий, плодово-ягідний сад, горішник. Тут, окрім різних сортів яблунь, груш, слив, абрикос, персиків, можна зустріти і малопоширені культури:
- йошту - нову ягідну культуру, виведену шляхом схрещення чорної смородини і агрусу;
- айву японську - кущову рослину, плоди якої містять комплекс вітамінів, і багаті на біологічно активні речовини;
- айву звичайну - декоративну рослину, яку можна використовувати для озеленення подвір´я, дитячих установ.
 

   Базою практичної та дослідницької роботи вихованців Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді є учбова зоолого-тваринницька база. До неї входять крільчатник, де розводять кролів 9 промислових і 3 декоративних породи; пташник, де утримуються кури (промислових порід та декоративні), дикі качки, павичі, цесарки, фазани (сріблясті, мисливські, румунські), плоскогруда птиця Ему, нутрії, лисиці, єнотовидні собаки, а також борсук, в'єтнамська свиня.
 
 
 
 
 

   На базі закладу працює навчальна пасіка, яка створена у 2002 році та налічує 15 бджолосімей. Вихованці гуртка бджолярів під час проведення занять вивчають біологію та життя бджолосімей, будову і функції внутрішніх та зовнішніх органів бджіл, способи збору нектару та переробки його в мед; проводять дослідницьку роботу.
 
 
 
   Невід´ємною частиною навчально-виховної та дослідницької роботи з вихованцями центру є навчально-дослідницька робота у лабораторії квітництва та овочівництва. Тут представлені рослини, які походять з Південної Америки, Африки, Бразилії та Китаю. Це - агави, монстери, різні види кактусів: зігокактус, мамілярія, астрофітум, опунція, алоє. Цікавою рослиною є пейскерія. Це кактус, який одночасно має і листя, і колючки. Цілу зиму милують око квіти калл, пеларгоній, гібіскусів, гапеаструмів. Декоративно-листяні рослини представлені антуріумом, аспарагусом, аспідистрою, сансів´єрами, колеусами, фініковими пальмами, драценами, традесканціями та хлорофітумами. Взимку в теплиці вирощують цибулю, кріп, петрушку. Навесні - овочеву та квіткову розсаду.
 
 
 
   З метою поліпшення науково-дослідницької роботи, розвитку вмінь, ведення польових, ботанічних спостережень, покращення стану навчально-дослідної земельної ділянки в Полтавському облЕНЦум проводиться конкурс на кращу навчально-дослідну земельну ділянку (Положення від 18.04.2005 р. № 21).
   Відділ сільського господарства є координатором обласних етапів всеукраїнських конкурсів та акцій: "Ліси для нащадків", "Мій рідний край, моя земля" за напрямом "Експериментальна робота з біології, продуктивна праця і дослідницька робота в газузі сільського та лісового господарства", "Юний генетик та селекціонер", "Дослідницький марафон", "Плекаємо сад", "Кролик".
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського

Вінницька обласна станція юних натуралістів

Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді

Донецький обласний еколого-натуралістичний центр

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Львівський обласний дитячий еколого-натуралістичний центр

Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Комунальний заклад "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради

Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Тернопільський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Херсонський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz