Середа, 17.01.2018, 11:44
Полтавський обласний
еколого-натуралістичний центр
учнівcької молоді
| RSS
Меню сайту
Адреса
36003, м. Полтава
пров. Госпітальний, 10
Телефон: (05322) 7-41-24
ekocentrpl@mail.ru
Пошук
   У наш непростий час, коли фінансування освітніх закладів, особливо позашкільних, яке здійснюється за рахунок бюджетів районів, міст, селищ бажає бути кращим, постає запитання: «За рахунок чого позашкільна освіта зможе вижити, розвинутися?».
   Відповіддю, а можливо, одним з варіантів збереження мережі позашкільної освіти області стало створення в Шишацькому районі філії Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Протягом певного часу в районі успішно працював районний еколого-натуралістичний центр «Ноосфера», але з перерахованих вище причин його ліквідували. Можна було просто промовчати, бо що ж зробиш – коштів не вистачає… Та, на щастя, знайшлися небайдужі люди, які розуміли, що разом з центром втрачаємо зацікавленість школярів у вивченні й дослідженні природи. Неподалік селища Шишаки є пам’ятка природи Бутова гора. Цей куточок природи є одним із смарагдів, розсипаних по полтавській землі. Саме тут розташовувалась колись дача видатного російського вченого, природодослідника, першого Президента Академії наук України Володимира Івановича Вернадського. Саме тут, на Бутовій горі, проходять польові практики слухачів очно-заочної біологічної школи Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, учнів спеціалізованої школи ім. В.І.Вернадського. На всю область відомі були і Бутова гора, і польові екологічні практики, і екологічний табір «Зелений острів».
 

 
   При створенні філії в першу чергу були опрацьовані законодавчі акти щодо питань освіти – в першу чергу Закон України «Про освіту», «Про позашкільну освіту; постанови уряду, укази Президента, які в тій чи іншій мірі торкалися питання відкриття філії позашкільного закладу. Найпершим і, мабуть, найголовнішим аргументом організації роботи стала зацікавленість директора облЕНЦум Бедніни В.Г., розуміння проблеми та бачення шляхів її розв’язання. І, головне, цю ідею підтримало керівництво Головного управління освіти і науки облдержадміністрації. Вся робота велася за двома основними напрямками – організаційному та перемовини з місцевою владою. Так, підготовка «Положення про філію» не забрала багато часу, а організаційна робота потребувала і зусиль і часу.
   Перш за все був підписаний договір про співпрацю між Шишацькою спеціалізованою школою ім. В.І.Вернадського та обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді «Про співпрацю», який передбачав передачу певних приміщень школи в оренду філії. Наступним кроком стало підписання Договору оренди цих приміщень, затвердженого рішенням районної ради. Керівництво школи, відділу освіти, районної ради, райдержадміністрації розуміло суть проблеми і не чинило перешкод у створенні філії закладу.
   І тому з 1 вересня 2007 року на базі Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І.Вернадського запрацювала філія Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Минуло два роки з часу її відкриття і вже можна підвести підсумки, відмітити, що вдалося, над чим ще необхідно наполегливо працювати. Вирішилося головне – для учнів школи, а з 2008 року для дітей усього району працюють гуртки природничого профілю. На сьогодні в них навчаються, спілкуються, подорожують більше 145 вихованців. Це означає, що діти займаються улюбленою справою, відірвані від вулиці з її сучасною, часто антисоціальною, складовою.
 
 
 
 

   Для роботи гуртків достатньо навчальних кабінетів, як орендованих у місцевої громади, так і тих, що використовуються згідно договору про співпрацю між Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді та Шишацькою спеціалізованою школою ім.. В.І.Вернадського. Позитивом є те, що заходи, акції, експедиції, робота НТУ – спільне завдання школи та філії. Немає поділу на своїх та чужих дітей, працюємо разом. Святкуємо теж разом – посвята в екологи, свято зустрічі птахів, відроджена польова екологічна практика, експедиції, екологічні акції – ось неповний перелік наших конкретних справ.
   Між керівництвом обласного центру, філії та адміністрацією школи існує одна думка щодо питання організації навчально-виховної роботи, наукових досліджень учнів.
   Ми далекі від ідилії і зовсім не бажаємо співати комусь дифірамби, але факт залишається фактом, що тільки завдяки чіткій позиції Головного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації, наполегливості директора обласного еколого-натуралістичного центру зроблено добру справу: відроджено позашкільний заклад у районі. І головне завдання – щоб ті люди, що стільки зробили для цього, ніколи не пошкодували про зроблене. Переконати їх у правильності можна лише одним – кропіткою, наполегливою роботою педагогічного та учнівського колективів.
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Корисні посилання

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського

Вінницька обласна станція юних натуралістів

Дніпропетровський обласний еколого-натуралістичний центр дітей та учнівської молоді

Донецький обласний еколого-натуралістичний центр

Закарпатський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Івано-Франківський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Кіровоградський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Луганський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Львівський обласний дитячий еколого-натуралістичний центр

Миколаївський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Комунальний заклад "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради

Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю

Тернопільський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Херсонський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Хмельницький обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді

Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz